bilgisayar seçmek

Muhendislik ogrencisiyim. Autocad, code blocks ve sql tarzi programlar kullanmam gerekecek. su an bir laptopa ihtiyacim var. Ancak bu islerden pek anlamam:D (o programlari da nasil ogrenicem allah bilir)
Bir kaç yerde şu 3 öneriyi buldum yorum yaparsanız harika olur :)
Onereceginiz başka model varsa da kabulumdur. Tesekkurler !
www.vatanbilgisayar.com

Bence 1. ürün her şekilde işinizi görür.

Hali hazırda kullandığım sistem:

işlemci : i7-6700 3.40 Ghz (8 CPU)
ram : 16384 mb

Development bilgisayarı bu. Her şekilde ihtiyacımı karşılıyor. Çalışma ortamını ayağa kaldırdığımda 12 gb ram yiyor zaten direk. Sizin buna ihtiyacınız yok. O kadar büyük beklentiye girip, büyük paralar vermenize gerçekten gerek yok. Aslan olsun kaplan olsun. Dolar olmuş zaten anasının gözü. Ciddi manada render olayına girmeyecekseniz, dünya kadar para vermenin cidden manası yok. Zaten belirttiğiniz sistemleri öğrenmek epey zamanınızı alacaktır. Bence orta seviye bir bilgisayarla başlayabilirsiniz.

Evde kendi kullandığım bilgisayar ise sizin 1. sırada paylaştığınız ürünün i7 işlemcili modeli. Gerçekten hiç sıkıntı yaşamadan kullanıyorum. Keza baya bir iş yapıyorum üzerinde. Direk 1. ürünü alın, tatava yapmayın :D
  • bedbed  (17.11.16 15:01:44)
ikinci bilgisayarın gerçek fiyatı o değil. 2600 e aldım geçen hafta. sadecenotebook.com dan bakabilirsin

  • psikologum ben  (17.11.16 16:33:10)
sanırım ssd yok bunlarda. yoksa mutlaka ssd alıp takın.

  • icim urperiyor  (17.11.16 17:23:20)