2017 eylül dolar durumu

2017 Eylüle kadar dolarım durumu ne olur? 3.50 kesin olur diyebilir miyiz?Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

3,50 kesinlikle olur diyebiliriz

  • turkuaz  (17.11.16 14:23:59)
Bilemeyiz, kimse bilemez. Bilinse herkes zengin olurdu.

Bugun %12 mevduat faizi veren banka var. 3.3 lirayi 1 sene faize koysan vergisini dussen 3.63 lira eder seneye bugun. Dolarin mevduat faizini gecmesi icin 3.63 u gecmesi gerekir. Gecemedigi yillar olmus, Hatta tl bazinda negatif getirdigi yillar olmus. Son 2 ayda 1 yillik mevduat artisindan fazla getirdi daha ne kadar cikar kestirmek guc kuresel piyasalara Trumpin nasil bir baskan olacagina ve Turkiye'deki beceriksizligin devam edip etmeyecegine bagli biraz da.

Ben 3.50 olur mu 1 seneye diye dolar almazdim, dedigim gibi banka daha cok faiz veriyor. 3.63 gececegini dusunuyorsam alirdim.
  • robokot  (17.11.16 14:25:24 ~ 14:26:37)
@robokot

ekonominin e sinden anlamıyosun. enflasyonun karşısında tl faizinin ne önemi var.
  • dramadi  (17.11.16 14:43:18)
@dramadi, enflasyon ne alaka yahu? Parayi mevduatta tutmak vs. dolarda tutmak arasinda bir karsilastirma yaptim. Parayi mevduatta tutup faiz mi alayim yoksa dolarda mi tutayim diye dusunen biri benim yukarida verdigim hesabi yapar (dovizin faizini de hesaplasin bir zahmet onu eklemedim). Seneye dolarin hesabini gosterdigim rakami gececegini dusunen birinin dolar almasi mantikli olur. Tabii ki baska yatirim cesitleri de var; ben bu ikisini karsilastirdim cunku en cok sorulan bu. 2017 eylulde dolarin 3.5 olacagini dusunuyorsaniz banka turk lirasina daha cok faiz verir o surede paraniza diyorum (o sure sonunda paranizla daha cok dolar alirsiniz bugun dolar alip bekleyen birine kiyasla, basit matematik). Ekonominin e sinden anlamadigim cikarimini nereden yaptin bu basit sey uzerinden?

  • robokot  (19.11.16 03:42:01 ~ 03:45:00)
bu konuda münasip bir yerinden sallamak dışında bilgi vermenin imkanı yok.

  • tosunpasa  (19.11.16 04:13:52)
Beyler adam 4 olur mu diye sormuyor, siz ayda mı yaşıyorsunuz? Daha dün 3,40'ı gördü 2017 eylülde 3,50 görmesinden bahsediyorsunuz.

  • turkuaz  (19.11.16 05:57:22)
turkuaz ihtimaller dahilinde evet, fakat gecmise bakarsan dolarin 3.01 gordukten sonra oraya 1 sene daha ugramadigi olmus; hatta 2.79 a kadar inmis oradan. Bu sene ayni seyin olmayacagini nereden bilebilirsin? Evet bana sorarsan ihtimaller dahilinde 3.5 1 sene icinde gorulur (hatta bakarsin bu hafta gorulur?) ama butun parana iddiaya girelim desen giremem. Akli basinda olan da girmez.

  • robokot  (19.11.16 23:33:38 ~ 23:41:02)
kimse bilemez. ama en az 3.60 olur. bunu herkes bilir.

  • tchuck  (19.11.16 23:35:25)