Erkek ve Kadın için Evlilik Yaşı Kaç olmalı ?

Fikriniz nedir ? Ne düşünüyorsunuz ? Neden

Aşık oldukları ve hayatlarında evliliğe hazır olduğunu hissettikleri herhangi bir yaş.

Finansal/kariyer/kişisel hayaller vs açısından.
  • patiska  (17.11.16 00:59:01)
Erkek 33-34+
Kadın 29-30+

Bu yaşları olgunlukla ilişkilendiriyorum, sınır çiziyorum neden bilmem (biliyorum aslında, kişisel deneyim ve gözlemlerden kaynaklanıyor). Özellikle 20li yaşlar bana hala ergenlik döneminin uzantısıymış gibi geliyor (ben de 20lerdeyim).
  • buff  (17.11.16 01:01:17 ~ 01:03:07)
ikisi de 30. çok erkene gerek yok çocuk yapılacağı zaman evlenseler yeter. çocuğu da 30'dan önce yapmamak lazım.

  • sta  (17.11.16 01:02:59)
kısmet! 30'unda evlenir hiç mutlu olamazsın, 19'unda evlenip 59'unda aynı sıcaklığı yaşayabilirsin veya evlenecek biri hiç bulamayabilirsin. bunun bir kuralı yok.

  • rain when i die  (17.11.16 01:09:08)
Erkek +34
Kadin +30

  • duyurumvar  (17.11.16 01:09:34)
ben 25'im ve iki yakın arkadaşım da evli. biri bu yıl, diğeri geçen yıl evlendiler.

aklın varsa evlenme diyorlar.

30-32 aralığında evlenmek gibi planım var.

tabii birisi reddedemeyeceğim bir teklifle gelirse işler değişir.
  • la rana  (17.11.16 01:15:29)
erkek 32, kadın 27. bir erkeğin iş düzenini tutturma, kendini ekonomik olarak daha sağlama alma ve bir miktar da birikim (araba olabilir, banka hesabı olabilir) gibi konuları kısmen de olsa evlenmeden önce halletmesi gerektiğine inanırım. iş hayatında kendi yağında kavrulmak zorunda olacağı için ana kuzusu formatından da biraz çıkmış olur. daha sorumlu bir birey haline gelir. bu da aşağı yukarı 32 yaş civarı olur.

kadın için de 27 yaş civarında gerek duygusal gerekse mental olgunluklarını tamamladıklarını ve yere daha sağlam basan bireyler olduklarını düşünüyorum.

çocuk doğduğunda belirli bir ekonomik gücün olmalı. hadi biz evlendik, sevişelim, çocuğumuz olsun veya aile büyüklerinin söyleyecekleri gibi her çocuk kendi rızkıyla doğar, gibi birşeye inanmıyorum. o çocuğu yapmayı planladıysan ona sunacağın geleceği de planlaman gerekli.
  • montauq  (17.11.16 01:58:23 ~ 01:59:04)
kadın için 27-28 civarı, erkek içinse erkeğine göre değişir.

kadınlar çocuk yüzünden 30'u geçirmemeli diye düşünüyorum hem biyolojik sebepler hem de tahammül sınırının azalmamış olması gerekiyor evliliğe alışması için bence. erkek için de olgunluk ve evlilik sorumluluğunu alabilme gibi kıstaslar.
  • sanguine mcqaer  (17.11.16 02:14:31)
22-24 civarı evlenen ilk parti çok yakın arkadaşlarım boşandı. Erkek için 30-33, kadın için 27-30 aralığı bence ideal.

  • Lethe  (17.11.16 10:06:13)
seneye evleniyorum, 27 yaşında olacağım. erkek arkadaşım da öyle.

çok genellemeyi doğru bulmuyorum, her ilişki, her insan farklıdır. önemli olan kişisel olgunluğa erişilmiş olması, bunun yanı sıra ilişkinin de belli bir olgunlukta olması. bu ikisi sağlandıktan sonra maddi bağımsızlık, hadi düğün filan neyse de (ki ideal olanı bunu da çiftin kendisinin gerçekleştirmesi), anne-babaların düzdüğü bir eve taşınıp orada birlikte yaşamak bana direkt çiğ bir durum gibi geliyor.

22-24 yaş aralığında evlenenlerin boşanmasının bir sebebi de maddi olarak ailelerin baskın olması, her şeyinizi yapınca da karışma hakkı bulmaları.
  • gmzo  (17.11.16 10:58:39)
Aşık olduğun ve evlenme olgunluğuna eriştiğin yaştır. Kimi çok evcimen, çok anaç olur erkenden evlenir ve çok da mutlu olabilir ama kimi o olgunluğa erişemez ya da karakter olarak iki kişilik bir hayata çok elverişli değildir o yüzden hangi yaşta evlenirse evlensin çuvallar, o evlilik elinde patlar.

Benim bayağı erken evlenen arkadaşlarım oldu. Bir kısmı boşandı, bir kısmı boşanmadı ama hayatları kabusa döndü, bir kısmı ise çok mutlu. Öte yandan ben 50 yaşına da gelsem evliliğe uyum sağlayabileceğimi düşünmüyorum. Olgun biri değilim ve çok bencilim. Ayrıca günün birinde aşık olabileceğimi hiç sanmıyorum. Dolayısıyla bu işin bir ideali yok bence, kişiden kişiye çok keskin bir şekilde değişebilen bir olgu.
  • köstebek kurabiye  (17.11.16 11:07:16 ~ 11:14:09)
30u geçmeyeceksin. Çünkü toplumun gözünde 30unu geçen bekar insanın pek saygın bir konumu olmuyor.

  • mandalina kokusu  (17.11.16 11:30:07)