Hard Diski Nasıl SSDye backup Yapıcam?

Merhaba

Laptop için SSD aldım. Hard disk ile değiştiricem.

Lakin once hard disk içeriğini SSDye kopyalamam gerekiyor.

Yalnız nasıl kopyalayacağım. SSD kutusunda kablo çıkmadı?

Saygılar

yana takıp flashlaman lazım. samsungun kendi programı vardı o işi yapan. önce ikinci disk olarak yana takıp kendi programdan yapmaya çalışın. ondan sonra yerlerini değiştirip sistemi ssd'den açarsın. bana sorarsanız temiz bi sistem kurun.

ayrıca usb aparatı da var yana takmadan yapmak istersen.
  • aşksız prens  (16.11.16 20:55:24)
ayrı yeri yoksa kablo alacaksın. varsa zaten kolay, sürükle bırak olacak.

ya da 3. bir harddisk kullanacksın.

bir de cevap olduğunu şeyleri tiklemek adettendir.
  • bir ileti paylastim  (16.11.16 20:58:22)
teşekkürler.

aparat ya da kablo çıkmadı ayrı olarak kutudan. nasıl bağlayabilirim? ya da nasıl bir şey almalıyım.

bu arada laptop makine ve içerde boş slot yok
  • mertozkoy  (16.11.16 21:06:45)
www.hepsiburada.com
urun.gittigidiyor.com

gibi bir kablo lazım. sata 3 mü? 2 mi? ona göre kablo alacaksın.
  • bir ileti paylastim  (16.11.16 21:18:51)
yok yok bu değil. bunlar masaüstü için. bi tarafı sata 3 bi tarafı usb olmalı. biraz beklersen ben bakmaya çalışayım. ankaradaysan hatta gel emanet vereyim.

urun.gittigidiyor.com

bu olur pardon bunu görmemişim..
  • aşksız prens  (16.11.16 21:22:04 ~ 21:23:18)
ssdler sanırım sata 3 oluyor.

bu olur mu?

www.vatanbilgisayar.com

ama bu sata 2 destekliyor. benim ssd is sata 3?
  • mertozkoy  (16.11.16 21:27:36)
sata 1 bile olur. ama uzun sürer işlemler.

  • aşksız prens  (16.11.16 21:30:22)
anladım. peki acaba neden "sata3 to usb" kablosu yok bayağı baktım googleda bulamaadım.

  • mertozkoy  (16.11.16 21:34:10)
hocam once hdd'nin imajini al, hatta ssd firmalarinin bunu yapan programi falan varmis ta$inma islemini kolaylastirmk icin.
sonra ssd'yi montajla, o imaji ssd'ye at.

  • jedilance  (17.11.16 01:21:28)