Kykyı ödemezsek

Şimdi kykdan kredi aldık yıllarca
Sonra yurt dışında bir iş bulunca topukladık ve ödemedik?
Olası senaryolar nelerdir?
Aileye yansır mı bu ?

Teşekkürler

su an tam olarak o durumdayim.

aileye yansima durumu yok, borc kisiseldir. faiz isleyip duruyor sanirim en fazla tr deki banka hesabima bloke koyarlar, orda da cok fazla bir sey yok zaten. baska ne gibi bir yaptirimi olabilir bilmiyorum
  • matematik koyu  (16.11.16 18:27:49)
aile kefalet imzalamıyor mu? senet yani.

  • benmari usulu  (16.11.16 18:29:41)
@benmari usulu Ailenin haberi bile yok ki , kaldı ki ne imzası.

  • kahramanikarus  (16.11.16 18:31:32)
bir kaç taksit ödemeyince vergi dairesine geçiyor. vergi borcunuz oluyor. yıllarca faiz yiyor kendi kendine... yıllar içinde faize af gelebiliyor anaparayı istiyorlar sadece vs.

açıkçası ben olsam erteleyebildiğim kadar ertelerdim. bir ihtimal belki tamamen kaldırırlar, en kötü ihtimalle yıllar sonra faizinden vazgeçerler (af) geriye anapara kalır. o zamanki enflasyon oranından dolayı o para çerez gibi kalır zaten. en kötüsü bu olur. iyi ihtimalle de tamamen kaldırırlar borç meselesini. bekletin...

p.s: paşa paşa ödeyen bir vatandaş:)
  • jamiro  (16.11.16 18:35:09 ~ 18:35:36)
ana parayı kaldırmazlar, sadece faizleri silinir. kaldırılır diye hayal kurmayın. türkiye'ye kesinlikle dönmeyeceksiniz ödemeyin fakat döndüğünüz anda vergi borcu olacağından dolayı çok sıkıntı çekersiniz. aileye yansımaz fakat sizin üzerinize ev, araba cart curt varsa onlara el konabilir. bu tabii en kötü ihtimal.

  • dedimmidemedimmi  (16.11.16 18:41:28 ~ 18:43:34)
devlet kurumları farkli farklida olsa birine ödeme yapmak istediginde baska yerdeki kalan borcunun öncelikle ödenmesini isteyebilirler. sistemler birbirine bağlı yani. o nedenle topuklarini boşa yorma istersen.

  • 1adam  (16.11.16 18:43:46)
zaman aşımı olmalı 5 sene diye hatırlıyorum. bi araştırsana. borç falan kalmıyor olmalı.

  • cekilmis gayfe  (16.11.16 18:45:03)
10 sene sonra da olsa borc duruyor. Aileden senet imzalayan olmadiysa birsey olmaz. Tek sikinti yarin birgün vatandasliktan cikmak isterseniz mümkün olmaz.

  • kimse  (16.11.16 20:02:54)
Zaman aşımıymış borcun silinmesiymiş falan öyle dünyalar yok. Türkiye'deki hesaplarınıza e-haciz konur, borcu ödemeden hiçbir bankadaki hesabınızdan para çekemezsiniz. Pasaport işlerinde de sıkıntı yaratırlar belki ama sanmıyorum. Başka da bir şey olmaz.

  • kingdom of rust  (16.11.16 23:09:09)