Baskı Balata değişimi?

Aracımın baskı balatası 50 bin km dayandı. Opel servisi 700-800 tutar dedi. Aracım 96 model opel vectra gls.

1- Aracınızın baskı balatası kaç bin km dayandı? Marka model belirterek yazar mısınız?

2- Ne kadara yaptırdınız? Servise veya herhangi bir ustaya mı yaptırdınız?

350 ye değiştirdim, 110 binde değişti. araç reno symbol.

Ama yetkili serviste değiştirmedim, onlar hayvan gibi şeyapıyolar.

Normal bir serviste benim fiyata değiştirebilirsin belkim.
  • anonymice  (16.11.16 16:14:54 ~ 16:15:31)
balatanın ömrü kullanıma göre değişir. araba hareket halindeyken debriyajı çok kurcalarsan balatayı yersin. 20 binde de değişir, 200 bin km de götürür.

serviste yaptırma sanayiye götür. servisten yarı yarıya ucuza halledersin.
  • cekilmis gayfe  (16.11.16 16:15:04)
Eski aracım Peugeot 206 2004 model, 115000 km'de sattığımda derbiyaj balatası daha değişmemişti. Aracı ilk alırken (100000 km'de idi) servis kesin değişmeli diyordu. Sanayiye götürdüm, sorun olmaz demişlerdi, olmadı nitekim.

  • Lethe  (16.11.16 18:38:00)