excel taşan yazı

iyi akşamlar. excel'de uzun metni yan hücreye nasıl taşırmadan yazabilirim? ekteki örnekteki gibi sütundan sonraki a'ların gözükmemesini istiyorum ama taşıyor ne yazık ki harfler. excel'im ingilizce. yönlendirmeyi buna göre yapabilirseniz çok sevinirim. yardım için teşekkür ederim şimdiden

sütunu yazının sığacağı kadar genişletebilirsin (sığabileceği minimum genişlik için, sütunun sağ köşesine çift tıkla-bunu tam anlatamamış olabilirim sürükleyerek genişlettiğin yer.)

ya da o hücre ya da sütunu işaretleyip wrap text yapacaksın home sekmesi altında vardır kısayolu. sonra satırı aşağıya doğru genişletirsin.
  • çakıstes  (15.11.16 22:52:16 ~ 22:52:40)
merhaba, malesef söz ettiğim tam olarak bu değildi. satırı genişletmek gibi bir seçeneğim yok çünkü yukarıda yaptığım düzen bozulmuş olur genişletirsem. wrap text'de aynı şekilde olmuyor. benim ihtiyacım olan şey örneğin ; ekşiduyuru kelimesi satıra sığmıyorsa "eksidu" olarak göstermesi. satırı genişlettiğimde kelimenin tamamı görünüyor olacak zaten.

  • walser  (15.11.16 23:01:34)
Yan hücre dolduğunda dediğin olacak buyuk ihtimalle. Yanlış anlamadiysam tabi.

  • btlylmz  (15.11.16 23:09:12)
o zaman btlylmz+1

  • çakıstes  (15.11.16 23:23:46)
asıl metni yazdığın hücrenin bir sağındaki hücre boş ise yana taşırır. bu hücreye de bir şeyler eklediğinde ilk yazdığın hücre zaten istediğin gibi olacak.

eğer sağdaki hücreye bir şey yazmayacağım, yine de ilk hücre istediğim gibi olsun diyorsan sağdaki hücreye bir adet boşluk gir (space) ve enter'a bas.
  • himmet dayi  (15.11.16 23:29:00)