okul bitiminde tecil bozdurup askere gitmek

gibi bi şey yapsam kısa dönemliğim riske girer mi? çat diye 12 ay çıkmasın okul mezunu olmama rağmen?

ya da şöyle sorayım, mezun olmama rağmen istemim dışında 12 ay çıkma gibi bi ihtimal var mı?

Eğitim durumu genelde hemen yansır sisteme. Yedek subay olarak seçilebilirsiniz.

  • dissendium  (15.11.16 17:15:23)
yanlışım varsa düzeltin ama yedek subaylık için sınava girmiyor muyduk? ne içindi bi sınava giriyoduk da maaş alıyoduk hatta 12 ay boyunca. o sınava girmeden 12 ay çıkabiliyor mu ya?

6 ay yapıp geri gelmeyi düşünüyodum, ondan sordum 12 ay çıkar mı istemim dışında diye..
  • rajaz  (15.11.16 17:30:00)
Yedek subaylık sınavı kaldırıldı diye biliyorum. Dert etmeyin, herkese çıkmıyor zaten.

  • dissendium  (15.11.16 18:00:07)
baskan git
6 aylık yaparsan erken gelmis olursun
12 aylık yaparsan maas alırsın

emin ol 6 aylık yaparken keske 12 ay yapsaydım maaslı yapsaydım diyeceksin
12 ay yaparken de diyeceksin keske 6 ay yapsaydım
  • kingcyrax  (16.11.16 12:21:22)