Ocak'ta 3-4 Günlük Avrupa Planı

Gibi bir kaçamak yapasım var. Aslında amsterdam-brüksel hoş geliyor kulağa. 3-4 gün gezilip eğlenebilecek nereleri önerirsiniz?

Uçak bileti hariç 250-300 euro bütçe yeterli olur mu?

Ocak'ta avrupa'da neresi güzel olur?

Portekiz, ispanya
Uçak bileti ve kalacak yer hariç, ucu ucuna yeter sanıyorum.

  • peggy  (15.11.16 12:53:15)
şubatta roma ve venedik çok güzeldi, ocakta da güzel olmaması için sebep bulamadım. :D

günlük en ucuz hostelde kalsan 30 euro olsa 4 günden 120 euro.
sabah poğaça kahve yesen 5+2 den 7 euro, 4 günde 28 euro
öğlen pizza dilimi yesen 5 euro, bira içsen 3 euro olsa, 8x4= 32 euro
akşam 15 euro olsa en ucuz, 60 euro

hiç alışveriş yapmadın, yerleşim yerinde havaalanı transferi falan yapmadın, karın tokluğu dışında düzgün bir şey yemedin ve 240 euro oldu.

roma için mesela havaalanına giden tren 15 euro idi zamanında iki defa kullanınca 30 euro olacak. gibi gibi. yani 300 euro 4güne ucu ucuna. bence yetmez ama bir çaresini bulabilirsen bilemiyorum.
  • bir ileti paylastim  (15.11.16 12:57:03)
ocak ta avrupanın her yerinde götün donar. o ayrı konu ama tek kişi 100€ ancak pansiyon tutar. 150-200€ da alışveriş yapmadan gezmek için yeter.
önerim viyana, amsterdam.
eglence arıyorsan amsterdam ama.
  • skyangel  (15.11.16 12:58:25)
portekiz +1
hem fiyat hem hava olarak istediğin gibi olur.

  • kassiopeia  (15.11.16 13:02:46)
dogusu disinda avrupa'nin hicbir yerine 4 gun icin 250eur yetmez ben lokmalarimi ve kuruslarimi sayacagim demiyorsan. turistik seyahat bu, sabah aksam gezeceksin nereden ne masraf cikacagini bilemezsin.

portekiz nispeten uygun olabilir ama onun da ucak biletleri cok pahali.
  • der meister  (15.11.16 13:39:46)
@sour öncelikle tek başıma çıkıcam.

Hostelde kalmayı planlıyorum booking'den 4 gece 130 tl civarına hostel bulabildim. Beslenme geçiştirici olur, müzeler pahalı gözüküyor nadir gezerim sanırsam.

Gece hayatı olabilir. Günlük 60-70 eur hayli hayli yeter diye düşündüm bu yüzden.

10 eur konaklama
3 eur kahvaltı
7 eur ulaşım
15 eur öğle ve akşam
10 eur ekstra masraflar
25 eur geri kalan?
  • yatagants  (16.11.16 00:54:49)