kahvesini kendi öğütenler sorularım var

1- sözen iyi diyorlar. boyut falan önemli midir? sizce nasıldır?

2- sözenin öğütme büyüklüğü ayarlanır mı?

3- elektrikli öğütücüler hakkında ne düşünüyorsunuz?

sözen ne?

3. elektrikli öğütücü pratiktir.
  • kurnaz  (14.11.16 23:58:42)
1- Biz ofiste hario kullanıyoruz, epey memnunum. sözen konusunda fikrim yok.
2- fikrim yok.
3- 3-4 kişiye kahve yapacağım zaman el mecbur kullanıyorum, yoksa 10-15 dakika kahve öğütmekle uğraşılmıyor. yanlış değilsem delonghi var bizde, fena değil.
  • saygilarefendim  (14.11.16 23:58:58)
Pardon, eklenme soru: ben "firenç pires'e göre" dediğimde verdikleri boyutta çekmek istiyorum. sinbo elektrinkliylen olmuyor öyle. Neyle olur?

  • neynep  (15.11.16 00:55:03)
1- sözen kullanıyorum, memnunum. boyut önemli mi, sanmıyorum. klasiklerden al işte. hario denmiş, onu da alabilirsin tabii istiyorsan.

2- altında vidası var, onunla ayarlanıyor. yalnız mesela french press için oldukça kalın öğüteceksin, sözen öğütücülerse özünde türk kahvesi için yapılıyor. ve vidayla ayarlanmasına rağmen bazısı yeteri kadar kalın öğütmüyor. hani fabrikasyon değil, el yapımı olduğu için üründen ürüne değişiyor. dolayısıyla istanbul'da oturuyorsan eminönü'ne git direkt sözen'e, ne için kullanacaksan söyle, küçük bi ayarlama yapıyorlar. zaten deneme de yapabilirsin orada.

3- genellikle bıçaklı olur onlar, kahveyi öğütmekten ziyade parçalıyorlar. bu yüzden kahvenin nispeten acılaşmasına sebep oluyor. ekonomik olarak en iyi çözüm sözen değirmenler bu konuda. ha biraz çevireceksin ama insan alışıyor. her sabah üşenmeden yapıyorum. hareket oluyor hem, iyidir. yalnız, tek kişi için konuşuyorum tabii, birkaç kişiye yapmaya kalktığında eziyet oluyor biraz.
  • soso  (15.11.16 02:22:19 ~ 02:24:17)
el ile öğütme işi ne kadar sürüyor merak ettim.

  • supermatik  (15.11.16 02:25:20)
delonghi kg79 var. espresso dışında her türlü incelikte öğütme yapabiliyor.

  • inheritance  (15.11.16 10:34:57)