CS:GO bet siteleri

merhaba,

youtube ve twitch de takip ettiğim bir kaç kişi bu CS:GO bet sitelerinde rulet gibi, taş kağıt makas ve benzeri adlar altında kumar oynuyorlar. youtube da dikkat etmişsinizdir belki 1 saatte 11bin TL nasıl kaldırılır gibi videolar var. insanlar burada 2-3 bin dolar parayla oynuyor.

Sorum şu: Burada kullanılan para gerçek para mı? yoksa oyun içinde skin falan almak için kullanılan sanal paralar mı?

Eğer gerçek ise çok büyük yasal bir boşluktan yararlanılıyor sanırım?

Teşekkürler.

o sitelerde bet ettiğin şey de cash para değil. skinlerin itemlerin vs. onların piyasa değeri üzerinden bahis oynamış oluyorsun. kazandığında da item skin vs. kazanıyorsun yani cash değil ama bunları satarak paraya çevirmen mümkün.

  • sparkle kiddle  (14.11.16 19:34:45)
yani bahsi geçen sitelere 1000 dolar ile girdim ve oynayarak 2000 dolar yaptım. bu sitelerden direk banka hesabına cash olarak aktarım olmuyor mu?

birde girilen parayı nerden alıyor site. cash para olarak yatırılıyor. yoksa oyuniçinde kazanılan para mı var?
  • arşivci  (14.11.16 19:38:15 ~ 19:39:11)
Hayır direkt olarak aktarım yapamıyorsun. Siteye itemlerini veriyorsun. Onlar senin item değerince puan veriyor sana. Bu puanı kullanarak bahis vb oyunlar oynuyorsun. Sonra puanla sitedeki itemleri çekebiliyorsun. Bu itemi ister steam markette sat, ister dışarıda gerçek paraya sat. Her türlü gerçek paraya çevriliyor.

Valve bu sitelere ihtar çekti. %99u kapattı dükkanları. Kapatmayanlar da dolar simgesi kullanmak yerine puan koyuyor. Aynı şey ama illegal olmaktan korunuyorlar
  • glamdr1ng  (14.11.16 19:43:40)