[]

Kış lastiği hangi araçlara zorunlu

Sadece ticari araçlara mı zorunlu bu? Binek araçlara serbest mi? Aracı kışın kullanmayacağım ama oldu ki kullandım bir ara, ceza yazılır mı?
 
tüm binek araçlara mecburi. polis görürse yazabilir tabi cezayı


  • cekilmis gayfe  (14.11.16 15:03:27) 
binek araçlarda zorunlu değil yahu.
sadece ticari araçlarda zorunlu.

  • skyangel  (14.11.16 15:04:53) 
sky emin misin? geçen gastede yazıyodu geçen sene kış lastiği takmayanlara 1,2 milyon mu ne ceza yazmışlar.


  • cekilmis gayfe  (14.11.16 15:07:26) 
2014 kışında erciyes'e çıkarken polis çevirip kontrol etti. kış lastiğimiz olduğu için ehliyet ruhsat bakıp bıraktı. olmasaydı ceza mı yazacaktı bilmiyorum. ama trafik polisinin sadece "lastiğiniz yoksa çıkmayın" diye tavsiye vermek için çevirme yapacağına pek ihtimal vermiyorum. o yüzden tüm binek araçlara zorunlu şeklinde oyumu kullanıyorum.


  • kibritsuyu  (14.11.16 15:10:10) 
evet hepsinde zorunlu geçen kış ceza yedik biz


  • yue  (14.11.16 15:11:38) 
finans.mynet.com
yukarıdaki haberde "Kış lastiği takma uygulaması, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık Perşembe günü başlıyor." diyor. Binek araçlar için zorunlu değil diyor herkes.

  • six packsiz  (14.11.16 15:13:39) 
yok abi dünün haberi. sadece ticari araçlardan bahsediyor.

www.hurriyet.com.tr
  • skyangel  (14.11.16 15:28:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.