Hangi işi seçerdiniz? Çok arada kaldım, fikrinizi belirtir misiniz lütfen?

Selam,

Düşündüm düşündüm işin içinden çıkamadım, siz olsanız hangisini seçerdiniz? İkisinde de düzgün insanlar var, ikisi de çalışmak isteyeceğim yerler... Böyle arada kaldığımda içten içe sezdiğim-istediğim bir şey olurdu ve onu seçerdim ama bu sefer yok anasını satiyim...

1.FİRMA:
* Maslak'ta, eve 28 km. hergün köprü geçmem gerekecek. Tahminim diğer seçeneğe göre trafikte 30-45 dakika fazladan geçirmem gerekecek.
* kampüs ortamı, kuşlar böcekler...
* Yarım saat fazla çalışıyorlar. (8 değil 8,5 saat mesai var)
* İş diğerine göre daha teknik ve hakikaten sağlam iş öğreneceğim bir iş. ufkumu cidden genişletecek gibi hissediyorum.
* Ama diğerine göre daha stresli, daha fazla sorumluluğu olacak diye tahmin ediyorum.
* danışmanlık firması üzerinden çalışacağım, kadro olmayacak.

2. FİRMA:
* Kurtköy teknopark'ta, eve 30 km. daha uzakta ama trafikte daha az zaman geçireceğim.
* Firma allahın dağında. rutinimin ev-iş / iş-eve dönmesinden çekiniyorum.
* Daha önceden yaptığım işe çok benzer, zorlanmadan alışırım gibime geliyor.
* daha rahat insanlar, daha geyik ortam, daha stressiz iş hayatı.
* danışmanlık firması üzerinden bu da, 1 - 1,5 seneye kadroya alıyorlarmış.

sık dişini bu yaşlarda geliştir kendini, şimdi kasmayacaksın da ne zaman kasacaksın mı dersiniz? yoksa rahatlık, konfor önemlidir, hakim olduğun işi yap işte mi dersiniz?

mayışlar çok benzer, o fark yaratmıyor. yaş 29.
(iş IT-analiz bu arada..)

1. Maslak en azindan metroyla flan da ulasabulecegin bir yerde illa ozel aracinla ya da servisle gitmene gerek yok. Kendini de gelistirme acisindan daha iyi olacaksa direkt onu sec. Stresli ortama bu yaslarda daha cok tahammul edebiliyor insan . Allahin daginda skintidan patlarsin geyik de bi yere kadar kurtarir insan arada oraya buraya kacma ihtiyaci hisseder oglen arasinda

  • condom kurşunu  (13.11.16 14:49:48)

  • basond  (13.11.16 14:50:54)
1 kendini gelistir, kendine yatirim yap, sonra iyi ki yapmisim diyeceksin. Kadro olmasa da IT hep is buluyor zaten bir sekilde, kilsiniz olum, allahsizlar :)

  • kassiopeia  (13.11.16 14:56:12)
outsource çalışmak haz ettiğim bir durum değil. dezavantajları var, avantajları da var.
yol çok önemli bir faktör. fakat gerçekten nitelikli bir işi reddedecek kadar değil. bu arada 2.köprü trafiginde bir nebze azalma var.
şehir merkezinde hayatın içinde olmak hep iyidir.
bir süre sonra kurtkoy'de ev-iş olayına dönmesi olası.

uğraşacağın teknoloji, calıstıgın firma ve insanlar benim seçimimde onemli rol alırdı.
bu bilgilere göre karar vermek zor.

dilersen firmaların isimlerini dmden soyle. yorumumu yapayım.
  • widee  (13.11.16 15:04:17)
1 diyorum ama it ci adama 8,5 saat mesai dayatılmaz. proje bazlı değil mi?

  • kurnaz  (13.11.16 15:11:12)
Maslaktaki gul gibi isimi birakip uzakta bir ise basladim. Haftaici ev-is is-ev, baska bir seye firsat kalmiyor. Vucut kaldiramiyor malesef. Biraz yorul ama 1i tercih et. Ben ettim sen etme :)

  • fakyoras  (13.11.16 15:20:46)
@kurnaz, hayır, proje bazlı değil.

  • bcdhms  (13.11.16 15:22:04)
Kesinlikle 1, turkcell teknoloji gebzedeydi sonunda maltepeye geldiler. Kimse code monkey degil

  • samicin  (13.11.16 16:02:23)