Pratik ve sağlıklı bir kahvaltı ?

Kahvaltı için 20-25 dk içinde hazırlanıp tüketilebilecek gereksiz karbonhidrat ve doymuş yağ içermeyen, içinde yumurta(kokusundan dolayı), doğal olarak hamurişi ve kızartma olmayan ne/neler yesek ki acep ? Süt-Mısır gevreği pratik ama çok da sağlıklı sayılmaz. Kötünün iyisi olarak elde dursun. Peynir, zeytin alışkanlığım hiç yoktur, en makul o mu duruyor ki ?

peynirin yağsızına bakın türk beyaz peyniri %50-60 yağlı bu çooook fazla. keçi peynirinin tadını beğenmesemde %20 civarı yağ oranı alternatif olabilir.

valla en sağlıklısı aslında ben evde 80-100 gr tavuk göğsü , 2 dilim kepek ekmeğine incecik domates, yeşil biber ve 5 gr mayones ile harika sandwich yapıyorum.

bunun dışında tavuk göğsü + cherry domates ve 50 gr ekmek yiyebikirsiniz yine. en sağlıklısı bu zaten.
  • kurnaz  (13.11.16 03:47:04)
Tavuk göğsü spor yaptığım dönem kusma derecesinde nefret etmiştim ama sandviç olarak dayanabilirim sanırım. Acaba onu akşamdan hazırlayıp dolaba koysak çok mu kötü olur sabaha tadı ?

  • Golden Ratio  (13.11.16 03:52:25)
tavuğu akşam yapıp dolaba koyabilirsiniz, ama sandwich halde yumuşar. sandwici hazırlamak 5 dakika zaten.

  • kurnaz  (13.11.16 03:55:44)
kahvaltida tavuk mu yiyeceksin?

  • baldur2  (13.11.16 04:03:08)
@kurnaz aynen o daha mantıklı.

@baldur2 Yüksek protein düşük yağ, biraz tatsız tuzsuz ama, alternatif varsa dinleyelim seni.
  • Golden Ratio  (13.11.16 04:10:28)
yesil mercimek corbasi tam tahil ekmegi ile.

  • baldur2  (13.11.16 04:14:14)
geceden yulafla sütü karıştır ve ağzını kapatıp buzdolabına koy. sabah çıkarıp çeşitli meyvelerle, balla, bademle, tarçınla...vs karıştırıp ye.

  • philus  (13.11.16 04:15:44)
yağsız lor üstüne zeytinyağı kekik nane falan serp kaşıkla. millet bal falan demiş tövbe estağfurullah.

  • alperz  (13.11.16 07:54:33)
yogurt yulaf ezmesi uzum findik kurunane
tam bugday ekmegi ustune lor zeytinyagi corekotu karisimi surulmus
haslanmis yumurta ezine ispanak salatasi kirmizi biberli
vs vs
  • mavicorap  (13.11.16 12:27:16)
muz ve süt
acayip tok tutuyor

  • nax  (13.11.16 12:29:59)