çok fazla ders çalışmak zorunda olduğunuz zamanlar ne kadar uyuyorsunuz?

kaç gibi yatıp kalkıyorsunuz mesela? tüm gün evde olacağınızı hesaba katalım.

Gece 3'te yatip 11'de kalkiyorum. Gerci benim en cok calismam 5-6 saat ama bunun en verimli kisimi gece oluyor o yuzden gece 3.

  • nundu  (13.11.16 01:33:03)
01.00'de yatarım, 11.00'de kalkarım. 11'den 12'ye yemek ve hazırlık. 12'den 15'e 1. oturum, 15'ten 16'ya bir saat ara. 16'dan 19'a 2. oturum. 19'dan 20'ye bir saat ara. 20'den 23'e 3. oturum. 23'ten 24'e bir saat ara. 24'ten 01'e son bir oturum. Yetmezse 2 ya da 3'e kadar uzatırım. 10 saat uyku, 10 saat ders, 3 saat ara yeterli olabilir.

  • dissendium  (13.11.16 01:35:04)
Sürekli ders çalışmak zorunda olduğum 3 haftalık bir dönem olmuştu, 1-2 arası yatağa girip en geç 8'de kalkıyordum. Uykuyu seven biri olduğum için en az 5-6 saat uyuyordum yine. 2 saatlik uykuyla gittiğim sınavlar da oluyordu ama tek günlük bir olay olduğu için sorun olmuyordu, normalde üst üste bu kadar az uyumaya dayanamam.

  • pike  (13.11.16 01:42:44)
Şu ara 1-2 gibi yatıp 10 gibi uyaniyorum. Öyle olunca ögleden sonraya kalıyor derse başlamak. Uykudan fedakarlik etmiyorum yani henüz. Ama bu hafta erken kalkmaya alıştıracagım kendimi artik. okula gider gibi 8 civarı uyanip calismaya baslamayi planliyorum. Erken uyaninca daha iyi hissediyorum cunku. Bakalım.

Edit: uzun calisma süreclerinden bahsettim. Yoksa ünıversitedeyken sınav dönemi hiç uyumadan ya da 1-2 saatlik uykuyla sinavlara gittigimi bilirim. Gün icinde cok calismaz gece sabahlardim.
  • aquarium  (13.11.16 02:25:27 ~ 02:35:42)
23.00 gibi yatıyorum. 3- 4 gibi uyanıyorum. bu saatlerde uyunmazsa cok verimsiz olur, uyku da çalışma da.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (13.11.16 03:23:12)
Çok çalışmanın ne kadar olduğuna bağlı ama 3-4'te yatıp 6-7'de kalkmak zorunda olduğum olur. Yemekleri masa başında yiyerek 18 saat çalıştığım olmuştu. 50 saat hiç uyumadığım da oldu ama bu sürdürülebilir bir durum değil. Çok çok yoğun olduğum dönemlerde yapıyorum bunu. 50 saati 10 sene önce görmüştüm mesela. 2-3 saat ayda iki üç kere falan. Bu aralarda da 5 saatlik uyumak zorunda olduğum dönemler oluyor. Uyku saatini çalışmanın bitişi ve diğer çalışmanın başlangıcı belirliyor. Şu ara 2 gibi yatıp 9 gibi kalkıyorum, yoğun bir dönem ama daha yoğunu olmuştu.

Kendi halime bırakıldığında gece çalışıyorum, çok daha iyi geliyor ama sabahın köründe gidilecekse bu zor olabiliyor. Normalde sabaha karşı yatıp öğlene doğru kalkmayı tercih ediyorum.
  • aychovsky  (13.11.16 05:07:46 ~ 05:08:58)
9'da kalkıp akşam 2-3'e kadar çalışıyorum. Sınav günü 6'da kalkıyorum. Günde 8 saat falan çalışabilirim çok zorlarsam. Gerisinde ortalıkta geziniyorum.

  • Lim5  (13.11.16 14:31:19)