lenf bezi sisligi

3 ay once kesfettigim boynumdaki sisik lenf noduyla alakali sorum. belki 3 aydan fazladir oradaydi, bilmiyorum.

doktor "buyuk bu" dedi. 3x4 cm. kemik gibi sert degil ama cok da yumusak degil, silgi gibi diyebilirim, sabit degil, parmagimla ittirirsem kayiyor yana dogru.

gecen gun ultrasona girdim. doktor "bunun ne oldugunu anlayamadim, tehlikeli gibi degil sanki ama nolur nolmaz biyopsiye yolluyorum seni" dedi.

neden siser ki lenf bezi? su anda bende lenfoma arayacaklarini biliyorum ama bogazimdan kultur alindi, kan testi yapildi, oyle aktif bir enfeksiyon da yok.

kanser degilse ne olabilir bu?

Lenfoma kesin tanısı biyopsi ile konur.Kan degerlerinin iyi olması, boğaz kültürü filan yeterli parametreler değil. Bir sey cikmayadabilir ama biyopso isini ihmal etme derim ben. Çok önceden gecirilmis bir enfeksiyon dolayisiyla sismiste olabilir.

  • basubadelmevt  (13.11.16 00:54:25)
lenfoma kültürle kan testiyle vs teşhisi koyulabilen bir hastalık değil. biyopsiyi sadece lenfoma olduğunu düşünerek değil başka zararsız bir beze de olsa en doğru seçeneği verir diye istemişlerdir.

lenfoma olsa sert olurdu sanki, o kadar kolayda hareket etmez diye biliyorum ama doktor değilim. sadece eskiden lenfoma tedavisi görmüştüm.

erkeksen kasıklarına falan da bak, kontrol et arada.

geçmiş olsun
  • ruh i tibbiye  (13.11.16 01:04:29)
Bende de var birkaç tane. O kadar büyük değil ama tarif ettiğin gibi. Olmaz bişey heralde. Yaşayıp gidiyoruz.

  • tiksinmedenuyanmak  (13.11.16 01:07:47)
Diş problemi varsa o da yapabiliyor

  • pinman  (13.11.16 01:13:02)
dis problemim yok. kulturu ve kan testini enfeksiyon olup olmadigina bakmak icin yapmislardi. 3 aydir oyle duruyor sis bir sekilde. bakalim biyopsi gosterecek ne oldugunu.

  • depresyon hirkasi  (13.11.16 01:16:22)