google chrome

hangi eklentileri kullaniyorsunuz tavsiye edebileceginiz? ve ne ise yaradiklarini da belirtirseniz sevinirim.

Ublock origin: Reklam engelleme programı(adblock tavsiye etmiyorum)
Ghostery: Sitelerin sizi takip etmesini engelliyor. (temel kullanıcı için)
Privacy badger: Sitelerin sizi takip etmesini engelliyor (ileri düzey kullanıcı için)
Tampermonkey: Çeşitli üçüncü parti scriptleri kurmak çalıştırmak için.

Reklam engelleme konusunda çok fazla detay verebilirim. Şimdilik aklıma ilk gelenler bu kadar.
  • feel the blanks  (12.11.16 01:51:13)
adblock- malum

imagus- resimlerin üzerine mouse getirince resmi kendi başına, orjinal boyutunda gösteriyor. ayrıca görsel linklerinin üzerine gelince de tıklamaya gerek kalmadan linkteki görseli gösteriyor.
  • naberabi  (12.11.16 02:09:10)
"news feed eradicator for facebook" eklentisini kullanıyorum. facebookta ana sayfada çıkan gönderileri engelliyor. saatlerce posttan posta atlayıp vakit öldürmektense facebook'u sadece iletişim ve gruplar için kullanmadan yardımcı oluyor. ayrıca timelineda gönderiler yerine motivasyonla ilgili özlü sözler yazıyor.

  • kanzuk seni yiyeceğim arslanım  (12.11.16 02:18:01)
modern new tab page: güzel bir yeni sekme sayfası oluşturabiliyorsun.
colorzilla: tarayıcı için color picker.
watch next: youtube: youtube videolarından anlık bir playlist oluşturabiliyorsun. eskiden bu özellik youtube'un kendisinde vardı ama ne hikmetse kaldırdılar.
  • knight of cydonia  (12.11.16 02:18:27)
adblock yerine ben de ublock origin kullaniyorum ve fazlaca memnunum
privacy badger
ghostery: bunu sildim gerci, datalari 3. parti ile paylastigina dair ciddi supheler vardi, yoklugunu aramiyorum
imagus: resimlerin linklerin vs ustune geldiginde onizlemsini direk gosteriyor
keepa: amazonda urunlerin fiyat gecmislerini gosteriyor
tureng: kelimeyi sectigim zaman atadigim kisayol tusuna basinca direk cevirisini gosteriyor
session buddy: acik olan pencere sekmeleri kaydediyor daha sonra kolayca acabiliyorum hepsini geri
better history: daha iyi gecmis arayuzu sagliyor

en sevdigim: earth view from google: her yeni sekme actigimda dunyanin cesitli yerlerinden uydu goruntiuleri gosteriyor
  • jedilance  (12.11.16 03:10:01)
Zenmate: güvenlik, torrent falan için
LastPass: şifre depolama, ama ben buraya esas şifremi değil şifremin kriptosunu yazıyorum tam güvenemediğimden.
uBlock origin: adblock'la ilgili bi sorun çıktığı gün indirmiştim, aylardır da kullanıyorum.
Pocket: makaleleri, blog gönderilerini kaydediyor ve mobil cihazlarınla eşitliyor. Yolda falan okuyorum ben de.
OneNote: seçimlerini OneNote defterine kaydediyor.
ReadCube: makale görüntüleme yetkin varsa direkt kaydediyor yoksa da künyesini kaydediyor.
  • ahoydear  (12.11.16 12:11:09)