kaç bira sarhoş eder insanı?

arkadaşlar merhaba,

başka alemlere gitmek, bu dünyadan uzaklaşmak, mutlu ve gamsız olmak isteriz hepimiz. alkolün insana sağladığı o güzel, çakırkeyif havayı kaç şişede alabiliyoruz?

kişiden kişiye değişir demeyin şimdi. içki kültürüm 0'dır. bir şişe bomonti bende hiçbir etki yaratmadı, yani kayda değer bir etki göstermedi.

cevaplarınızı titizlikle okuyacağım.

Duruma göre 1 bira da sarhoş edebilir 10 birayla ışık görmüş tavşan gibi de olunabilir. Rölatif şeyler bunlar.

  • angelus  (11.11.16 21:14:11)
üç = çakırkeyif

  • nickimin hakkini veremedim  (11.11.16 21:14:52)
kişiden kişiye göre değişmez, ruh halinden ruh haline göre değişir.
bazen iki tane içip amı götü dağıtırken, bazen 8-9 olabiliyor bende.
üzüntülüysen az içince sarhoş olursun, sevinçliysen biraz daha artar bu.
  • etna  (11.11.16 21:15:01)
bunyeye gore degisir ama bunun bi met cevabi yok ki. hatta moduna, aclik tokluk durumuna, vucut direncine her seye gore degisiyor. 9 bira ictigimi de biliyorum kafam sapasaglamdi, 2 birayla cakirkeyif oldugumu da biliyorum mesela.

  • in vino veritas  (11.11.16 21:16:40)
Kişiden kişiye de değişir ruh haline göre de değişir.

  • Adramelekhh  (11.11.16 21:17:29)
şekerli bir şey yerken 1 bira iç güzel yamulursun.

  • cekilmis gayfe  (11.11.16 21:23:14)
İçme! Diğer arkadaşlar +1

  • nasrettinhoja  (11.11.16 21:41:36)

  • elorelia  (11.11.16 21:45:53)
kişiden kişiye göre değişir dememek isterdim ama değişir. alkolün kanına ne hızda karıştığı duruma etken. bu etkinlik de boy, kilo, yaşa göre çeşitlilik gösterir temelde. metabolizmanın hızı da önemli.

ama kabaca bir hesap yaparsak şöyle diyebiliriz. 500 mililitrelik bir %5-7 alkol oranıyla 20-25 gibi bir promile denk gelir. 300 promil ve çevresinde kişi denge kaybı, odaklanamama gibi etkilerle karşılaşır genel olarak. hareketlerinde kordinasyon bozuklukları olur. fakat etkilenme hızı bunlardan farklı. o yüzden bazısı 1 bira da sarhoş olurken bazısına 5 tanesi bir şey yapmaz. içme hızı, boşaltım falan da önemli. bunları niye yazdım ben de bilmiyorum.

yani kısaca çok hızlı içilmeyen 3 tane yeterli olur gibi çakırkeyif için.
  • windowsguvenlikduvari  (11.11.16 22:17:13)
yıl oldu 2016, içmek ve sarhoşluk diyince akla hala ilk gelen bira. birayı artık bir salın arkadaşlar, bira hamallıktır.

şarap iç, viski iç, çok leş sarhoş olmaya razıysan votka iç. bunların fiyat/sarhoşluk oranı biradan daha iyi olur. hem de ağzına daha düzgün tatlar ulaşır.
  • ebonni eth atc  (11.11.16 22:39:54)
ne kadar hızlı içtiğinle ve içki alışkanlığına da bağlı aslında. ilk alkole başladığımda 3 biradan fazla içemiyordum. şu an 3-4 gibi çayırkeyf oluyorum. 6'da ağzım uyuşmaya başlıyor. 6'dan sonrasını içemiyorum, canım istemiyor. birayı zırt pırt tuvalete gitmek zorunda kaldığım için sevmiyorum (50'lik).

rakıda 3 duble yeterli oluyor. bir kere 7 duble içmek gibi bir hata yaptım; çok efkarlıydım. hayatımda efkarlı olduğum için aldığım tek alkoldur. bünye kaldırmadı, kaporta yamuldu. bir daha içmem o kadar.
  • montauq  (11.11.16 22:39:56)
3 ama yavas ic. Az icen adama hizli icilen 3 bira agir gelebilir

  • delicevat  (11.11.16 22:50:42)
2-3 bira sonrası hafiften iyi olmaya başlarsın. bundan sonrasında dikkatli olmak gerek. yavaş yavaş içtin miydi istediğin kafada durursun.

yine de baştan itibaren kontrollü içmek çok önemli. duruma göre erken vurabiliyor çünkü. mesela şu anda ilaç kullanıyorum ve bir yıldır falan hiçbir şey de içmedim bu yüzden. geçen gün ufacık bardaktan bir yudum likör tattım mağazada, başım dönmeye başladı.
  • knight of cydonia  (11.11.16 23:06:50)
birayla karnını şişirme
onun yerine iki üç tekila shot at

  • nax  (11.11.16 23:11:25)
kırmızı tuborglarda 3 tane diğerlerinde 5

  • Cruyff  (11.11.16 23:13:57)
hiçbir bira beni başka alemlere götürmedi. psikolojik olarak tüm dert ve kaygıları iplemeyecek duruma geliyorum ara ara. ama o anki psikolojimle alakalı bir şey bu bence. 5 bira içip iğrenç hissettiğim (içmeden önceki halimden bile) zamanlar da oldu, 2 birada herkese sarılmak veya o an yıldızlara bakarak ölmek istediğim zamanlar da... tabii şahsıma münhasır bir manyaklık da olabilir bu, kendimi örnek göstermek istemiyorum zira ayık halim de hiç normal değil :)

dediğin tarza yakın etkileri vodka yaratıyor bende. daha doğrusu psikolojimi fazlaca rahatlatıyor, o an neyi düşünsem oraya gidiyorum, o oluyorum filan. hayal gücüme kalmış. şizofreni düzeyinde değil tabii :) hisle alakalı bir şey
  • isimsiz uye  (11.11.16 23:39:31)
Bira icerek sarhos olmak istiyorsan amsterdam navigator ic.

Alkola aliskin bunye yoksa 2, aliskinsa 3, cok aliskinsa da 4 tanesi gayet sarhos eder. Ama oyle bir birayi da 30 dakikada icmeyeceksin.
Ne kadar hizli icersen o kadar hizli ve etkili "baska alemler" yasarsin.
  • isott  (12.11.16 02:31:27)
Sunu da belirtiyim. Madem ickiye uzaksin ya hic bulasma ya da biraya cok sarma.

Votka veya viski ic. Baska alemler dedigin kavramin en tatlisi viski ile olur. Sek ve buzsuz 2-3 kadeh viski simdilik yeter sana. Yanina da napoliten al, her yudumdan sonra 1 parcadan 1 parca at agizina.
  • isott  (12.11.16 02:42:23)
aç karnına 2 tane seri iç çarpar
yemek yediysen en az 4 içmen lazım
bir şişeyi de 40 dk da içme, arayı fazla açarsan etkisi olmaz
bunları içkiyle aran olmadığı için söylüyorum, normalde 6-7 arası sarhoşluğa ilk adımdır.
  • ercumentcozer  (12.11.16 04:01:19 ~ 04:02:13)
2-3 bira çakırkeyif. 2 bardak vodka vişne çakırkeyf. 15 dakkada içmezsen bişeye yaramaz. ben vodkaları dikiyorum açık söyliyim. gerçi son zamanlarda zaten kafam sürekli döndüğünden içkiye ihtiyaç duymuyorum.

  • freetakilir  (12.11.16 04:22:23)