Kapadokya - Kayseri Gezisi Hakkında

Merhabalar.

Güzel bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum.

Yarın sabah Ankara'dan yola çıkıp Kayseri ve Kapadokyayı gezmeyi planlıyoruz. Cumartesi günü kapadokya ya da kayseri'de konaklıyacağız. Nasıl bir güzergah çizelim? Otel bütçemiz max 200 tl.

Nerede kahvaltı yapalım? Nerede yemek yiyelim? Nereleri gezelim?

Çok ama çok teşekkür ederim. Herşey gönlünüzce olsun.

kayseri'de talas'taki kayabaşı restoran'ı önerebilirim.

konaklama konusunda çeşitlilik kapadokya'da çok fazla olduğu için çok ucuza yerler denk gelebiliyor ama 200 lira da az değil. denk getirirsen radisson'da bile kalırsın kayseride.

eski talas ve yukarı talası ziyaret etmeni öneririm.

erciyes'te kaymadıktan sonra çok bir numara yok. sucuk ekmek yiyip dönersin anca.

pastırma alacaksan selamımla gittiğinde iskonto yapacak yerler var :)

ek olarak göreme'de motosiklet ya da atv kiralayıp gezmenizi ısrarla öneririm.

kaşık-la ya da elmacıoğlu'nda kayseri mutfağına dair merak ettiğin herşeyi bulursun.

çok kişi bilmese de bünyan yolunda palas köyü var, orada tuz gölü var. ziyaret edilebilir bir yer. turistik anlamda gelişmiş değil ancak doğayı seviyorsanız gidilmeli.

nevşehir-kayseri arasında yeşilhisar'da sultan sazlığı var. doğa harikası.

uçhisar'da gün batımını ya da doğumunu izle. fırsatın varsa balona bin. şarap tat.

başka sorun olursa mesaj atmaktan çekinme.

kendine iyi bak.
  • la rana  (11.11.16 16:49:57)
Ürgüp'te şarap tadımı yapın seviyorsanız.

Avanos'ta kızılırmak'ta gün batımı tavsiye ederim. yine avanos'ta çok güzel testi kebabı yenir.

Vaktiniz varsa Zelve Vadisi'ni mutlaka gezin. Peribacası popülerliğini yakalayamayan muazzam bir yer.

Yine vakit bulursanız Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı şehirlerini gezin fakat Nevşehir'in alt kısımlarında kalıyor.

Kısa süreli bir gezide Kapadokya içerisinde mutlaka görülmesi gereken yerler listemde buralar var.

Yeraltı şehirlerini listeden çıkartırsak sıralı şekilde Avanos-Zelve Vadisi-Göreme-Ürgüp ve sonrasında Kayseri'ye geçebilirsiniz. Ya da tam tersi, size kalmış. Başka soru olursa sorun lütfen. İyi gezmeler.
  • desdenova34  (11.11.16 17:40:39)
Elmacioglu diyenlere sakin aldirma hayatinin yanlisini yaparsin o lokantada bes para etmes sadece mekanin adi var tadi vs yok. Kemal kocak var oraya git mutlaka steakhouse orasi ama yoresel yiyeceklerde var ya da tasmekan var.

Sabahtan kapuzbasi selalesine gidip gorun orayi mutlaka. Talasta pek bisey yok ama gezilebilir ufak tefek yerleri.
  • England  (12.11.16 01:42:18)
kapuzbaşı şelalesi diyen arkadaşa şehir merkezi ile kapuzbaşı arasının kaç kilometre olduğunu sorun. cevap verebilirse ne ala.

kayseri merkezi almer olarak baz alınca google maps'te çıkan sonuç: bit.ly

tüm günümü ayırırım derseniz git gel 5 saatiniz yolda geçer zaten...
  • la rana  (12.11.16 01:58:47 ~ 02:01:31)
Saten sabahtan gidersiniz demisim imkanlari varsa giderler zaten cokta guzel olur. Onun harici pek bisey yok kayseride dogru duzgun.

  • England  (13.11.16 12:08:20)