kedi tüyü-kestirelim mi? capsli..

i.hizliresim.com

kış geldi diye dokunmadım, cıbıl cıbıl oluyo kestirince. üşür diye götürmedik ama kestirsem mi napsam? kendini yalıyor sürekli, kusuyor sonra tüyden dolayı sanırım..

Hahaha tabiki hayır şunun salaklığına bir bak :D

  • gozu acik sevisen yahudi  (11.11.16 13:56:04)
tüylerini keserseniz sizi döver gibime geliyor. o bakış ne öyle? :D

kestirmeyin, tarayın +1

edit: gözleri bana da bir garip göründü dikkatli bakınca.
  • dedimmidemedimmi  (11.11.16 13:57:58 ~ 13:58:37)
bunu nerden buldun la tam grumpy
pbs.twimg.com

kestirme kalsın böyle.
  • elorelia  (11.11.16 13:58:21)
@justmenta

veteriner kesiyordu aslında düzenli olarak, kuyruk kafa ve patiler hariç traşlanması gerekiyor diye biliyorduk biz. değişik bişey oluyo öyle kesince de :/

o kan değil yahu gözü akıntı yapıyor sürekli, cinsinden ötürüymüş.
  • jonestown  (11.11.16 13:58:32 ~ 14:01:25)
Çok çok ama çok hafif nemli ellerle seviyorum benimkileri, bir yumak tüy çıkıyor haftada bir.

  • kargn  (11.11.16 14:00:36)
hayır, kestirmeyin.
düzenli olarak tarayın.
taratıyorsa tabii.

kendini yalaması ve kusması normal.
zaten olması gereken o.
kendini temizliyor, o sırada yuttuğu tüyler bağırsağını tıkamasın diye kusuyor.
mekanizma bu şekilde işliyor yani.

o yaladığı tüyleri bağırsağında eritebilmek için bir paste var, veterinerinize sorup ondan alabilirsiniz.
severse verirsiniz, hepsi sevmiyor.
parmağınızın ucu kadar veriyorsunuz her gün.

kışın tüyleri de artar, kilosu da.
yazın tüyleri azalır, biraz da kilo verir.
o kendi metabolizmasını ayarlıyor, müdahale etmeyin.
  • blatta hiberna  (11.11.16 14:08:39 ~ 14:08:53)
Tarama tıraş kadar efektif olmuyor. Evin nüfusu kalabalık olduğu için tüyle başa çıkamıyorum. O yüzden kışa girerken de tıraş ettiriyorum benimkileri. Benim ev cehennem gibi olduğu için sorun olmuyor, üşümüyorlar.

Ev sıcaksa kestirebilirsin, sorun olmaz.
  • buff  (11.11.16 14:26:39 ~ 14:33:09)
yaa kestirmeyin çok tatlı. koymayın nolur böyle güzellerin resimlerini çok imreniyorum, çok üzülüyorum :(

  • kassiopeia  (11.11.16 14:35:16)
bence kediler traş edilmemeli, sonuçta doğal halleri tüylü canlılar.
benimkine malt macunu veriyorum iki günde bir. yuttuğu tüyler popodan çıkmış oluyor. yalnız malt macununu harici olarak yemiyor benimki. ödül mamasına bulaştırıp öyle veriyorum.

  • boyalı kuş  (11.11.16 15:05:45)
Kestirmeyin ama uzun tüylü kedilerde sıkça görülen kakanın popoya yapışması durumu ya da ihtimali varsa anüs çevresindeki tüyleri çaktırmadan makasla kısaltabilirsiniz. Sonra kakasını halıya sürte sürte temizlemeye çalışması epik oluyor.

  • whoosie  (11.11.16 15:10:47)
kedi traş öncesi anestezi yapılıyor. kedi traşı çok acılı ve zorlu bir iş.

  • cedex  (11.11.16 15:32:08)
Veteriner kesiyorsa bir bildiği vardır muhakkak. Eviniz çok soğuk değilse kestirin bence.

  • chitosan  (11.11.16 19:51:51)