Matkap sorusu

Matkapla vida takmaya calisiyorum. Vidalama uclari varmis. Dolap monteliyordum. Elimle vidayi sikamayacagim sertlikte yerler var. Ucu taktim bir yerden sonra uc vidanin ustunde donup eriyor torpuleniyor meme yapiyor dumduz oluyor kullanilmsz hale geliyor. Anlatabildim mi bilmiyorum. Yanlis mi yapiyorum biseyleri normal mi bu sinir oldum uc kalmadi yarim kaldi dolap

yanlış uç tercihi. doğru ucu bul. ayrıca biraz bastırman gerek.

  • bohr atom modeli  (11.11.16 00:00:36)
Doğru ucu taktim tam oturuyor ve bastiriyorumda hatta abandim neredeyse ustune. Matkap guclu o yuzden ki acaba vidalama icin degil bu sadece duvar falan da deliyoruz

  • anil  (11.11.16 00:03:55)
hikayeni fotoğraflarla desteklesen daha iyi olur aslında. ucu mu yiyorsun yoksa vidayı mı tam anlamadım. matkap yerine şarjlı tornavida kullansan daha güzel olur bence. ek olarak matkabının muhtemelen seviyeleri vardır, normalde kullandığın aletin amacı duvarı delmek olduğu için vida sıkmak için biraz fazla kuvvetli. o yüzden vidayı sıkarken hafif basmaya çalış, yavaş yavaş sık vidayı. vidanın ağzını yersen o vidayı oradan çıkarman baya bir zor olabilir.

  • bapyemir  (11.11.16 00:05:17)
hayır bizdeki de aynı. kontrollü bir şekilde yapman gerek bir de full güç vermeyeceksin. yarım debriyaj yardır.

basıp çekmen lazım yani. ayrıca darbeli matkapsa onun vida sıkma switchi vardır ona getir. darbeyi kaldır.
  • bohr atom modeli  (11.11.16 00:05:36 ~ 00:06:19)
Ucu yiyor vidayi degil. Yavas da yapiyorum aslinda. Hiz ayari da var en dusuge getirdim ama..

  • anil  (11.11.16 00:13:37)
Yeni uc alacagim yarin..

  • anil  (11.11.16 00:16:50)
Vida yoluna düzgün girdiğine emin misin. Vida veya vida yolu bozuk olabilir. Olayı tam anlamadım ama eğer en düşük güç modunda dahi bir yeme söz konusu ise hala fazla güçlü demektir. Böyle boğazlıyormuşsun gibi ses gelmeli ve dönmemeli en düşük güç modu budur. Elindeki makineyi de ne yaptığını bilmediğim için çok detaylı bilgi veremedim ama. Genelde uç değil vida ağzı törpülenir.

  • gozu acik sevisen yahudi  (11.11.16 00:17:37)
tork ayari varsa dusuk torka getir. matkap olarak kullanmak icin bir ayar, bir de 1-10 arasi gibi kademeli vidalama ayari olur. ne kadar dusuk tutarsan o kadar zorlamaz.

  • disq  (11.11.16 23:36:19)