Arabanın farı patladı + Silecekler cortladı

Araba 2012 Punto
aynen şu oluyor: upload.wikimedia.org

Bunun tek farı patladı, artık 2 veya 3. patlayışı bu. Bana bu arabaya uyacak sağlam bir far ampulü önerir misiniz? Osram, philips vs (link verirseniz nefis olur)

+

Silecekler de cortlamış vaziyette. Onun için de öneriniz varsa alırım bi dal. (ön + arka silecekler)

PS: Ampulü de silecekleri de kendim takacağım, o sebeple servis önermeyiniz.

-
Şimdiden teşekkürler.

sileceklerin motoru bozulmadıysa eğer, metal kısımlarında da problem yoksa 15 20 liraya lastikleri değişerek kullanılabilir

far olarak ne kullanıyo h4 h7 ? xenon mu halojen mi?

osram philips dene kronik bir sorun diyosan oto elektrikçiye göster çünkü bi sorun olabilir.
  • killerbee  (10.11.16 22:50:05)
Far olarak normal standart ışık veren ampuller kulanıyorum. Xenon vb beyaz ışık veren farlara karşıyım. Sileceklerin motorunda sıkıntı yok, lastikli falan set olarak değiştirmek istiyorum onu.

  • gonion  (10.11.16 22:53:24 ~ 22:53:49)
hocam o farlar standart tamam ama onlarında philips osram gibi markaları var, bu halojenler markasız olunca çat çut gidiyo onlaradn dene hem ışık olarakta çok farkedecektir.
h4 h7 denilen de ampülün soket şekli yani ille xenon diye düşünme.

  • killerbee  (10.11.16 23:00:57)
farbul sitesi her modelden arabanıza uygun far ve aydınlatma sistemini bulabileceğiniz bir sitedir. ayrıca birçok aracın diğer yedek parça ve aksesuarların satışınıda yapmaktadır. firmanın özelliklerine gelecek olursa öncelikle fiyatları çok uygun olmakla beraber tüm ürünleri garantilidir. üstelik aldığınız ürünü yedi gün içerisinde iade edebilirsiniz. üyelik sistemi vardır ve sitede bulunan online olan destek ekibi sorularınızı hızlıca yanıtlandırılmaktadır. farbul sitesi 1989 yılında sektöre girmiş 2009 yılında internet ortamında satış yapmaya başlamış yıllardır bu sektörde bulunan tecrübeli bir firmadır. www.farbul.com

  • neverbeen  (27.12.18 18:55:09 ~ 20:55:11)