sauna ve buhar banyosu

haftada iki veya uc kere bu ikisi ardarda 5er dk ve uzerine 1 dklik filan soguk suyla dus alsak basimiza bi is gelir mi? haftada iki veya uc cok sık mi olur? siz yapiyorsaniz nasil yapiyorsunuz?

Hicbir sey olmaz, yapabilirsin. Ben 15 dk sauna 5 dk buhar sonra dus seklinde yapiyorum bir suredir.

  • sckxyss  (10.11.16 21:58:50)
Ha bi hastaligin falan vardir bunalirsin icerde bir sey olur onu bilemeyecegim.

  • sckxyss  (10.11.16 21:59:16)
yo bi hastalığım yok.

  • in vino veritas  (10.11.16 22:29:31)
Kuru olanı ve üstüne soğuk duş daha iyi bence.

  • arnold schwarzeneger  (11.11.16 11:21:39)
@arnold, kuru olani dedigin ne tam? sauna mi?

  • in vino veritas  (11.11.16 21:29:54)
Isı kaynağının üstüne su döküp ortamı buhara boğmadıkları tipte saunalar. Ben kullanmıyorum iki türlüsünü de ama buharı çok sık solumak iyi gelmeyebilir. Ortamın nemi düşük olunca da daha kolay terlersin.

  • arnold schwarzeneger  (11.11.16 23:11:28)
hmm benim sauna oyle o zaman zaten ama buhar banyosu biraz yogun. gerci cok degil 5 dk duruyorum dus sonrasi kurumadan giriyorum saunaya zaten terleyemeden de cikmis oluyorum hos.

  • in vino veritas  (11.11.16 23:48:14)
Antrenman yoğun geçiyor ve yeterince ter atıyorsan direkt soğuk duş da olur bu arada.

  • arnold schwarzeneger  (12.11.16 14:38:39)