vatanım sensin'i özet geçebilecek olan var mı? ---SPOILER---

-----------------------------------------------------------------------------------------

ilk bölümü yarım yamalak izledim. halit ergenç'in komutanı olmaz bir şey emrediyor, bu emre karşı gelip hapse düşüyor. sonra kankası bunu kaçırıyor. bu gidip bakıyor ki komutanı yunanlılarla pazarlık ediyor. sizi tevkif ediyorum derken arkadan vuruluyor. vuran da yine kankası. kanka gelip komutanı da vuruyor gidiyor. sonra halit ergenç'i yunanlılar buluyor.

buradan sonra izlemedim. sonra bi gördük ki aradan yıllar geçmiş, herif yunan olmuş. ikinci bölüme de az çok baktım ama anlam veremedim.

aradaki tırı vırı kısımları geçelim de bu adam niye yunan oldu? yunanmış gibi yapıp casusluk mu ediyor, yoksa hakikaten taraf mı değiştirdi, hain mi oldu?

kankası ne ayak? hem bunu hem hain komutanı vurdu, ama gayet vatansever davranıyor. neler oluyor?

sorduğunuz şey dizinin özü.

öncelikle, kanka tamamen kendi çıkarlarına uygun hareket ediyor, henüz bilemiyoruz.

ikinci bölümün son yarısını falan izleyin bence.
çünkü orada ciddi bir düğüm var ve dizinin kilit yeri.
netice olarak "vatan için vatan haini olmak" diyor yaptığı şeye.
yani casus.

ama bunun sürecini izlemezseniz duyguyu yakalamanız/almanız zor.
  • blatta hiberna  (09.11.16 12:06:07)
bolgeyi satmak icin altin pazarligi yapan silah arkadaslari ve kankasini yakaladi. kankasini yakaladigini goremeden kankasi tarafindan sirtindan vuruldu. oldu sanildi ama olmedi, yunanistan askerleri tarafindan esir alindi. haftalarca aylarca esir kaldi. esir kaldigi kogusta digeeriyle birlikte plan yaptilar ve onu donek, hain biri olarak gostererek yunanistan subayi yaptilar. bunu saglamak icin esir dustugu arkadaslarindan birini yunanlilarin gozu onunde vurdu. rol kesen bir casus yani.

bu sirri ailesi bile bilmiyor.

yunanistan askeri olarak kendi topraklarinda isgalcilerin emrinde gibi rol kesiyor.

arka planda m.kemal ve direnis hareketine cok gizli destek sagliyor. gelecek bolumlerde bh sekilde ilerleyecek
  • kosun lan mevzu var  (09.11.16 12:41:23 ~ 12:42:42)