ABD Seçimlerinin ve Trump galibiyetinin Türkiye'ye etkisi olur mu?

Yoksa ABD politikası, nasıl ki Obama başa geldiğinde değişmedi, Trump da seçilince değişmez mi?

Trump:
her tür Müslüman ülke vatandaşına karşı. (bireysel ateist de olsan fark etmiyor)
Suriye'de nükleer silah kullanalım niye asker yolluyoruz dedi.
İran'la olan nükleer silah barışını anında iptal edeceğim dedi.
Dünya ticareti filan anlamam ne varsa iptal edicem dedi.
Son dönemin en manyak İsrail destekçisi başkanı olacak.
Nato'yu kapatırım, FED'i donumda sallarım dedi.
Finansal piyasaların nefret ettiği ne varsa salıyor ortama.

ve bizim süper zeka arkadaşlarımız Trump kazandı diye göbek atıyor. nedeni de Clinton gizli gizli işler çeviriyormuş. pehey. Cumhuriyetçi başkanları bir düşünün bakalım; Reagan, baba Bush, oğul Bush... Ortadoğu bunların döneminde ne oldu bir düşünün. Trump destekçisi Ortadoğu vatandaşlarını tam gerizekalı buluyorum. Senato + House + Başkan cumhuriyetçi... ABD'nin o meşhur emperyalist politikalarını azdıracak mükemmel üçlü ve bizimkiler Hillary YPG destekçisi diye Trump gelince ortalık sakin kalacak sanıyor.
  • 507  (09.11.16 10:37:13 ~ 10:46:47)