Uzun kıvırcık saç sorunları

Selamlar,

Yaklaşık 15 yıldır saçlarım omuz hizasından baya aşağıda, hatta bazı zamanlarda sırtın ortasına gelecek uzunlukta ve olabildiğince kıvırcık.

Şu abinin saç tipinin birebir aynısı ama daha uzunu ve kabarığı : menshairblog.com

Sorunlarım şöyle:
1)Bu saç öyle bir kabarıyor ki, toplamadan gezdiğim gün sayısı 15 yılda toplasanız 15'ten fazla değil. Ara makasla falan saçı azaltmadan kontrol altına alınır mı?
2)Yıkanırken mutlaka 3-5 sefer duş altında tarıyorum, ancak böyle açılıyor. 1 saat sonra saç düğüm düğüm tekrar. Adam akıllı, doğru düzgün nasıl duracaklar?
3)Şekil vermek diye birşey yok. Son 6-7 senedir berbere bile gitmiyorum. Toplayıp beğendiğim kadarını kesiyorum makasla. İyi bir kadın kuaförüne mi gitsem?

Ne de güzel sorular sordum.

2. saç kremi ve saç maskeleri bu işi çözer.

  • devilred  (08.11.16 22:59:37)
@devilred: Saç kremlerim/spreylerim de var duş sonrası için, ama hep sağlıksız geliyor vıcık vıcık. Hatta tam şu var: unfadewhatfades.blogspot.com.tr

Gaza geldim sıktım şimdi biraz.
  • quaker  (08.11.16 23:10:21 ~ 23:12:41)
Merhaba, senin kadın halinim. :)

Saç kremi ile güzelce saçlarını yumuşatmadan (2-3 dakika bekle krem kafadayken) o saç açılmaz.

Yapıyorum ama yine de açılmıyor diyorsan ciddi kırıkların var demektir onlar düğüme ve sıkıntıya yol açıyordur.

Şimdi kremledin duruladın güzelce çıktın duştan. Hemen saçın daha ıslakken bir ürün sürmelisin.

Jöle olur briyantin olur köpük olur her ne olursa olsun. BİŞEY SÜRMEK ZORUNDASIN. Ben kışın jöle ve köpük yazın yeşil elidor sç şekillendirici krem kullanıyorum. Yumuşacık bebek poposu gibi saçım oluyor.

Kabarmasının ve düğüm düğüm olmasının nedeni duştan sonra kullandığın ürün. O yüzden.

Bu arada ciddi bir kestirme tavsiye ederim evet iyi bir kadın kuaföründe.

Yani,

Kaliteli bir saç kremi
Duştan sonra saça sürülecek ürün
Kombosunu doğru çözersen sorun olmaz.
  • medre  (08.11.16 23:31:59)
Yani spreyin pahalı ama yanlış bir seçim. Bir kez yeşil elidor dene tamamdır. goo.gl

  • medre  (08.11.16 23:39:55)
@medre: Söylemeyi unuttum, elidorun buna benzer bir ürününü kullanıyorum. (Yeşili markette bulamıyorum uzun zamandır.)
Duşta kullanılacak kremi de es geçeli uzun zaman oluyor.
Şampuanım şu: boots.scene7.com
Buna uygun bir krem bulmam gerekecek o zaman.

Bi de dediğim gibi, duştan sorna böyle krem kullanmak çok sağlıksız gibi geliyor.
NE kadar süreceğimi de bilemiyorum, boca etmekten çekiniyorum.
  • quaker  (09.11.16 00:24:55)
Bnim combo at sampuani ve argan yagli maske.muthis ikili oldular benim icin saclar gayet iyi durumda su an.birde suda onemli cok seyahat yaptigim icin bilmedigim yerlerde saclari icme suyuyla yikiyorum.
Senin saclar icin zenci sampuani ve kremi bakman lazim.

  • duptıs  (09.11.16 01:29:59)
Köpük kullanmalısın. O saçtan bende de var ve bunun başka yolunu görmedim şimdiye kadar. Nivea önerebilirim.

  • anarsika  (09.11.16 03:59:56)
Şampuanın da sonrası ürünün de çok pahalı şeyler ama sonuç? Duyurunu dön oku istersen.

Ben hergün şampuan reklam filmi teklif ve önerisi alan biri olarak bile dove kullanıyorum. Şampuanım ayrı, saç kremim ayrı.

E sen şimdi hem duşta krem kullanmam hem de çıkınca ürün kullanmam sağlıksız geliyor diyorsan o zaman ya doğaya yönelip çare arayacaksın ya da bu saçlarla yaşayacaksın.

Yeşil elidor her yerde var, kozmetikten ahmet bakkala kadar. Miktarı ise diplere asla sürmeden kulak yanlarından başlayarak aşağı doğru inmek. Miktar, tüm saçın için yarım çay bardağı kadar. İyice yedir saçlarına sonra tara ve bırak.Zamanla miktarı kendin belirlersin.

Sağlıksızlık algına bir şey diyemem. Doğal yolları araştırman gerek o zaman.
  • medre  (09.11.16 09:05:58 ~ 09:10:43)
@medre: Ben ürünlerin fiyatları hakkında bir yorum yapmadım lütfen yanlış anlaşılmasın.
Denediğim şeyleri gösterdim hata var mı yok mu anlamak için.

Ayrıca söylediğim yanlış anlaşılmış, ben "duşta krem kullanmam" demedim, kullanacak krem bulamadım demek istedim. Dove deneyip mutlu olduysanız ben de aynısını yapmak isterim, maksat rahat etmek.
  • quaker  (09.11.16 17:42:42)