Bir araba karşılaştırması da bana yapsak mı?

İyi akşamlar arkadaşlar. 0 bir araç almayı düşünüyorum nasip olursa. 2 araç arasında kararsız kalıyorum.Bunları servis, servis memnuniyeti, yedek parça durumu ve maliyetleri olarak kıyaslama yapabilirmiyiz acaba. Hangisinin bakımları daha uygun olur ki, daha az masraflı. ya da bu kıyaslamayı yapmam için yönlendirebileceğiniz bir yer var mı. Varsa kullanan, söylemek istediği +/- olan kullanıcı yorumları da alabilirim.

Opel Astra 1.6 edition plus benzinli
Ford Focus 1.6 trend x benzinli

Bu iki araç haricinde Seat Leon 1.2 benzinli de olabilir. Üstteki ikisi olmazsa son alternatif.

Okuyup vakit ayırıp ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

modelleri de yaz abi, böyle zor.
ama astra da focus da iyi yakar.

  • benaslindayohum  (08.11.16 21:33:26)
kaç beygir bunlar?

  • cekilmis gayfe  (08.11.16 21:40:05)
astra elinde kalır. 2. eli zayıf.

hem focus 1.6 hem leon 1.2 kullanan biri olarak söyleyebilirim ki az yaksın istiyorsan, servise gidip saçını başını yolmak istemiyorsan kesinlikle leon diyorum.
  • shotgunwoman  (08.11.16 21:47:58 ~ 21:48:20)
@benaslindayohum modelleri yaz derken anlayamadım. Sıfır olacak 2016 model bunu kast ettiysen şayet. Bir hafta sonları kullancam yakıt o kadar da önemli değil gibi şimdilik.

@cekilmis gayfe
Opel Astra 1.6 115
Ford Focus 1.6 125
  • tayfun27  (08.11.16 21:48:31)
ben yüksek beygirden yanayım her zaman. focus al derim.

  • cekilmis gayfe  (08.11.16 21:52:52)
@shotgunwoman Seat birkaç artısıyla biraz daha cazip kalıyor bir taraftan kesiyorum onuda. Ama servis olarak korkuyordum. Mennunmusun seattan. Astra da fiyat olarak en cazip olan gibi. Beni fazla zorlamayacak sanki.

  • tayfun27  (08.11.16 21:54:30)
kardeş seattan sonra focusa binmek eziyet geliyor şu an. o kapı kapanma sesinden tut da vites geçişleri bile beynimi tırmalıyor. ki babam yılların fordcusudur fhgjdgh(4. ford aracında şu an)

  • shotgunwoman  (08.11.16 21:57:50)
@shotgunwoman peki servisi nasıl acaba bakımların maliyeti diğer iki modele göre nasıl.(sen ford kullandım dedin ona kıyasla) Parça sıkıntısı falan oldu mu hiç.

  • tayfun27  (08.11.16 22:02:51)
Focus ve Leon'un kasası epey eskidi. en geç 1-2 seneye kasa değişir haberin olsun. Ben olsam yeni Astra alırdım.

  • naharir  (08.11.16 23:20:27)
astra'nın ikinci eli mi zayıf asfasdasdfasdf
vay anasını arkadaş ya bu günleri de göreceğimiz varmış.

müdür fiyatları ne bunların? focus dizel kullandım gayet seri atak kedi gibi araba. astra'nın bi önceki kasasını kullandım focus kadar atik değildi. gaza basınca kendini atan arabaları severim, onun için yüksek beygir tavsiye ederim her zaman. düşük beygir demek gaza çok yüklenmek demek ve bu da daha fazla yakıt harcamak demek.
  • cekilmis gayfe  (08.11.16 23:29:04)
@naharir focus ve leon kasa olarak tatmin ediyor beni begeniyorum. Yeni astra bütçemi aşıyor. Bir miktarda kredi kullancam hazır faizler düşmüşken dedim. Yani binmek için alacağım.

@cekilmisgayfe astranin önceki kasa hangisi acaba anlamadım. Astra sedan edition plus 56dedi+ park sensoru hediye. Focus hatcback başlangıç paket 62 dedi.
Seat leon 59 üstüne de ben panoramik cam tavan dedim 62 dediler. Leon da cam tavan seçeneğinden gözüme daha hoş geliyor. Ama 1.2 motor 110ps tatmin eder mi ki.torklari yüksek ti ama.
  • tayfun27  (09.11.16 01:01:51)
astra'nın 2011-2012 modeliydi galiba.
fiyat olarak astra iyi. paket içeriğini bilmiyorum. bence deneme sürüşü yap hangisi hoşuna giderse onu al.

  • cekilmis gayfe  (09.11.16 01:23:43)
@cekilmis gayfe başlangıcın bir üstü yine bir kaç artısı var. Fiyat olarak en uygun. Ama işte soruma tam cevap bulamadım yine de. Aldıktan sonrası işte servis parça falan filan hangisi daha uygundur bu 3 araçtan. Bakımları olacak illaki hangisi daha cep dostudur üzmez bizi.

  • tayfun27  (09.11.16 01:32:56)
aynı sayılır hepsi ya. öyle çok aman aman bi fark bekleme. zaten tampon, çamurluk falan değişecekse git hurdacılar sitesinden çıkma parça al. en ucuzu o şekilde olur. kazasız belasız sürüşler dilerim.

  • cekilmis gayfe  (09.11.16 01:55:14)
@cekilmisgayfe İnşallah cümlemiz kazasız belasız. Yorumlar için herkese teşekkür ederim.

  • tayfun27  (09.11.16 10:18:10)