Taşıt plakası yenilemek ile ilgili 2 soru

Merhabalar bilen bilir, app plaka yasaklandı. Kime ne zararı vardır bilemem ama mühürlü olan Applere bile ceza gelmiş. Şimdi bu app plaka fontuyla plaka basan cemiyetler varmış. Avcılar beylikdüzü civarlarında bu fontla ya da geniş fontla plaka basan cemiyet var mı? Ayrıca, araç annemin üstüne. Ben gidip annemin kimlik fotokopisi ile vs plaka bastırabilir miyim? Annemin de gelmesi gerekir mi?

Kimlik fotokopisiyle işlem yaptıramazsın, vekaletname ve rushat aslı olması lazım. App plaka nın özelliği nedir bu arada?

  • battal gemalmaz  (08.11.16 17:34:19)
Umarım uzun bir işlem değildir de çabuk hallolur o zaman :)

APP plaka okunaklı ve geniş fontla yazılmış plakalara deniyor bir örneği şu;

encrypted-tbn1.gstatic.com
  • sodakapagi  (08.11.16 17:56:55)
app'nin açılımı amerikan pres plaka.

sen annen yerine işlem yaptırmazsın ayrıca oralar da kafalarına göre plaka basamıyor, emniyetten dekontu alıp ona göre işlem uyguluyor. ben yapacaklarını sanmıyorum.
  • ada meltemi  (08.11.16 19:17:58)
Neyse olmasa da sorun değil aslında ceza yemeden orjinalleri yeniden bastırsam benim için kafi. Öyle silikon falan da kullanmayacağım artık zaten tampon yeterince mahvoldu maalesef..

  • sodakapagi  (09.11.16 01:12:50)