Namaz kılacağım ama nasıl?

Bu aksam konya ya gidiyrm, yarın gezip görecegim, mevIanaya faIan giderim, birkac camii ve medrese, gitmisken namaz da kıIarım diyrum bir daha ne zaman giderim beIIi degiI cunku, ama ben buraya taytIa gidiyrum, yanımda kıyafet dolaştırmak istemiyrum, zaten oraya uygun uzun ve kapaIı kıyafetim de yk, ben bu kıyafet isini nasıI haIIederim?

Not: taytın üstüne giydigim kazak uzun degiI,
not: sacma gelebiIir ama durum bu

genelde eteklik olurdu cami girişlerinde

kabul ve makbul olur inş.
  • sameidiot  (08.11.16 15:46:41 ~ 15:46:55)
kiyafet zorunlulugu yok ki. cevreden cekiniyorsan ki haklisin beline bi sey baglayabilirsin mesela.

  • enaz3kedi  (08.11.16 15:47:58)
konyadayken bir hanım butiğine girip 5-10 tlye uzun etek alabilirsin.

  • klar  (08.11.16 15:49:29)
Giriste ustune giyebilecegin kiyafetler mevcut olmasi lazim.entari falan koyuyorlar.cami gorevlisinden yardim isteyebilirsin vardir.

  • duptıs  (08.11.16 15:49:35)
nasıl sultanahmet veya ulu camii'de turistler için bele/başa bağlamaları için şal veriyorlarsa, eminim orada da veriyorlardır girişte.
o şekilde halledebilirsin.

  • m e b  (08.11.16 15:50:03)
camilerde eşarp vardır ama etek görmedim hiç.
taytla camiye girmene dahi laf edecek tipler olabilir etrafta, hele ki konya'da.
arkadaşların dediği gibi 5-10 tl verip bi etek al, çıkışta camiye bırakırsın.
  • manuel mandalina  (08.11.16 16:13:24)
konya soguk uyandirayim. 10-15 derece su anda.

  • alperz  (08.11.16 16:15:18)
büyük camilerin girişlerinde başörtüsü ve uzun kıyafet bulunuyor. orda da olabilir belki. ben istanbul için konuştum :)

vermiyorlarsa da 5-10 liraya alırsın bi tane. Allah kabul etsin.
  • fakyoras  (08.11.16 18:25:17 ~ 18:25:50)
  • aklimdakisorular  (08.11.16 21:22:58)