Çürük Raporu

Bana çürük raporu verecekler sanırım. Ama askere gitsem de giderim yani, zorlanırım belki biraz ama yaparım. Şimdi ben desem ki arkadaşım ben gideceğim, ayarlayacaklar biliyorum. Ama desem mi demesem mi kararsızım. Çürük raporu daha sonra bir yerde karşıma çıkar mı? Elimde patlar mı? Bana gelecekte ne gibi bir zararı olur?

bi zararı olmaz, gitme bosver.

  • bryan fury  (16.12.09 18:10:46)
ileride çalışacağınız işi veya çürük raporunun ileride neye sebep olacağını bilmiyorum ama mümkünse gitmeyin..

  • p shadow  (16.12.09 18:10:55)
boşver yau, çürük raporu boşuna verilmez, yapacağına inansan da sağlığını riske atma.

  • turkish tekila  (16.12.09 18:26:44)
acemiliği beraber yaptığımız bir arkadaş aile baskısıyla çürüğü reddetmişti iki defa (biri gelmeden evvel, diğeri acemilikte hastanede), ikinci reddedişin akşamından askerliğin bitimine kadar kendine de ailesine de baya bi sövdü

  • plainwalker  (16.12.09 18:28:06)
neden çürük verileceği önemli. eğer kilo ise belirli aralıklarla gidip kilonuzu kontrol ettiriyorsunuz. limitin altına iner ise bir yaşa kadar alıyorlar askere.

eğer çok zorlanmam biraz kasar yaparım, çalışmıyorum, eşim çocuğum yok, işim yok, hemen işe başlama durumum yok diyosanız hazır niyetiniz de varken yapın bence. çoğu aklı başında insan değil ama bazıları size "çürük" gözüyle bakabilir.
  • mahallenindelisi  (16.12.09 18:43:44 ~ 18:44:30)
@mahallenindelisi: hayır, sadece 1 senelik bir kontrol sözkonusu.

yapabilirim ama işim gücüm var, haliyle bir sürü planlarım da var ama askerlik her şeyde 5.5 aylık bir gecikme demek.
  • colg fusion  (16.12.09 18:48:43)
@colg fusion; benim bildiğim kadarıyla kontrol dönemi 1 yıldan daha uzun, yaş ile sınırlı ama tam emin değilim.

  • mahallenindelisi  (16.12.09 19:19:06 ~ 19:20:57)
aga keşke bana da verseler yaa sen şaşırdın mı sakın gidiyim falan deme amaaann haaaa 8))))

  • Alichoo  (16.12.09 20:44:20)
Kamu sektöründe işe giremiyormuşsun diye bişey duymuştum

  • recireci  (16.12.09 22:24:39)
kısa dönem gideeceksen git. uzun gideceksen gitme.

  • pass  (17.12.09 02:20:35)
sanirim devlet memurlugunda problem oluyordu.. ozel sirketler pek sallamıyorlar bu tip seyleri. gitmeyebiliyorsan gitme hatta sana bi siirle sesleneyim,

"duydum ki askere gidiyormussun
gitme..
bunu kendine dert ediyormussun
etme.."
  • allan quatermain  (17.12.09 11:16:44)
bir hak vermişler sana. gitmeyebilirsin. ama anladığım odur ki gitsen de bu askerliğin altından kalkacaksın.

yani biraz sana kalmış iş. içindeki sesi dinle bence. biz bir parça atar tutarız burada.
  • trocero  (17.12.09 11:34:25)