burnunuzun her iki deliğinden de nefes alabiliyor musunuz?

aynı anda ikisi de açık oluyor mu? çoğu insanda böyle olmadığını biliyorum, hatta bazılarınız bunun farkında bile değil bunu okuduktan sonra farkedecek ama nazal döngü denen olaya karışmayacak kadar rahat nefes alan kaç kişi var aramızda?

Maalesef alamıyorum. Kuvvetle muhtemel olarak deviasyon mevcut. Uyku kalitesizliği, çabuk yorulmak, gün içinde uykunun gelmesi, ne ararsanız mevcut.

  • sevgikusunkanadinda  (07.11.16 02:35:48)
Bu konuda çok hassasım, ikisi de açık.

  • pavlis  (07.11.16 02:40:41)
Hayir, daima biri tikali oluyor. Ameliyat olmam gerekiyormus doktorun dedigine gore.

  • stavro  (07.11.16 02:47:55 ~ 02:48:24)
Biri diğerinden az mı nefes alıyor bilmiyorum ama sorunsuz nefes alıyorum. Burun estetiği yaptırmak istiyorum nefes alışım bozulur diye de korkuyorum

  • anarsika  (07.11.16 02:49:35)
ben onu çalışma prensibi tek taraflı diye okumuştum yalan mıymış?

biri full çekiyor diğeri %30 destek.
  • aşksız prens  (07.11.16 03:03:29)
biri normal diğeri kapalı gibi , diğerine göre daha az oksijen alıyor. ihtacımız karşılayacak kadar almıyor. ama ikisi birlikte yeterli.
antrenman yaptığım zamanlar giderler iyice açılıyor. o zaman ikisi de açık oluyor :)

  • Caaannn  (07.11.16 03:03:54)
ikisi de full çekiyo. çünki deviasyon ameliyatı oldum (klip klip)

  • cekilmis gayfe  (07.11.16 03:14:43)
Birinin hep tıkalı olduğunu açıldığında farkediyorum.

  • kaderimse np  (07.11.16 03:16:48)
ikisi de full çekiyor.

  • sta  (07.11.16 05:16:17)
İkisi de tam açık. Bazen yattığımda biri tıkanıyor, sonra o açılıp öbürü tıkanıyor. Çoğu zaman soğuk algınlığı varsa oluyor bu, yani vücut hafif kırıksa falan.

  • yaren  (07.11.16 06:29:14)
burun deliklerinin ikisi aynı anda aktif olmaz. nöbetleşe çalışırlar.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (07.11.16 07:53:27)
sağlıklı bir insanda burun deliğinin biri açık diğeri yarı kapalıdır. türk insanının zaten yüzde 70'inde deviasyon var ama bu nefes almaya engel değil. bizim millette mal bulmuş mağribi gibi koşa koşa bıçak altına yatıyor. hey yarabbim.

  • pinman  (07.11.16 08:56:24)
ikisinden de nefes alabiliyorum

  • alaimisema  (07.11.16 10:13:14)
bazı arkadaşların da belirttiği gibi burun delikleri dönüşümlü olarak çalışır ama bunun da bir yüzddesi, sınırı var. ben geceleri her yattığımda bir tanesi neredeyse %90 kapanıyor ta ki kalkana kadar.

  • sosyal yalniz  (07.11.16 10:17:06)
İki sene öncesine kadar ne güzel gürül gürül nefes alıyordum her ikisiyle de ama askerde ne olduysa sol deliği kaybettim, o taraf genelde tıkalıya yakın olmakla beraber %30 verimle çalışıyor.

KBB'ye gittim, konka hipertrofisi tanısı koydu ve haftaya gel ameliyat ederim ben dedi, öyle saç kesecekmiş gibi konuşunca korktum gitmedim. Tek delikle idare ediyorum bir süredir :/
  • chicha  (07.11.16 10:42:55)
Alabiliyorum. Böyle bir şeyi de ilk defa duydum.

  • peggy  (07.11.16 10:47:58)
Alıyorum.

  • Adramelekhh  (07.11.16 11:04:47)
ikiside açık

  • basond  (07.11.16 11:26:16)
alıyorum

  • fragile lady  (07.11.16 12:18:06)