tv mi monitör mü almalı?

artık tv kutuları hdmi girişlere sahip olduğu için monitörler de tv olarak kullanılabilyor gibi bir mantık yürütebiliriz sanırım.

buna ek olarak, bilgisayardır apple tvdir bağlayıp izleyeyim desem ve hatta masaüstünü yansıtarak monitör olarak kullanayım desem tv ve monitörün birbirine üstün tarafları var mıdır? hangisini almak daha mantıklı bu tip çoklu kullanım çerçevesinde?

sanırım oyun vs olmadığı sürece monitörleri tvlerden ayrıştıran pek fazla birşey kalmadı fiyatları dışında...

Az önce 32 inch monitör aldım ama benimki fakirlikten. Param olsa tv de alabilirdim. Dediğiniz gibi monitör ve tvlerin pek bir farkı yok. Tvnin dahili uydu alıcısı hızlı ise bir sorun yok almanızda. Ucuz modellerde kanser ediyormuş sanırım. Smart bir monitör almayı düşünmüştüm. Kablosuz olarak video aktarım varmış sanırım. Telefondan diziyi açar ekrandan izlerdim.

  • glamdr1ng  (07.11.16 02:52:34)
TV - monitörün tek farkı TV'lerde anten girişi olması ve karasal yayını desteklemesi. Ancak artık o kadar az ki bu şekilde kullanan, bazı TV'ler direkt monitör olarak satılıyor. Arkadaşım geçen aldı LG'den. Canavar gibi bir alet. Ben de alacağım.

  • himmet dayi  (07.11.16 10:10:12)