duolingo'da rusça çalışan var mı

seviye 12 oldum ama artık çok zorlaştı kelime anlamlarına bakmadan ilerleyemiyorum. onu da yapmak istemiyorum. destek kaynak mı lazım?
bir de tüm ağacı bitirince tahmini hangi dil seviyesinde olurum? A2?

rusca cok fazla istisnasi olan, yapi ve ek itibariyle hem turkceden hem de ingilizceden oldukca farkli bir dil. duolingo pratik icin ise yarayabilir ama ruscayi duolingo'yla ogrenemezsin. bunu yillarca kendi kendine ogrenmeye calismis, sonra kursa gitmis biri olarak soyluyorum. sahiplik belirtirken menya, yas soylerken mne... 22 yasindaysan goda, 27 yasindaysan let. bunu duolingo anlatmaz. ya da fabrikada calisiyorum derken neden ya rabotayu na fabrike dedin, anlatmaz. neden fabrika degil fabrike? neden v degil na? duolingo'da bildigini pekistirirsin.

velhasil eeeen iyi ihtimalle A1 bitirmis olursun ki sanmiyorum, gramer ve istisna ogrenmeden duolingo'da tiklayarak o seviyeye bile gelinmez. ha sen dersen ki ben senin anlattiklarindan daha fazlasini zaten biliyorum oc o zaman a1 olursun evet.
  • der meister  (06.11.16 17:39:16)