Başkası Adına Kredi Kartı ile Uçak Bileti Satın Alma

Merhaba,

Anneme kendi kredi kartım üzerinden bilet aldım. Havalimanında check-in sırasında orada bulunmam gerekir mi?

Gelen mailde bulunmam gerekir yazıyor ama musamaha gosterebilir mi?

Ben uçmuyorum. Sadece annem uçuyor ve benim kredi kartımdan odeme yapıldı. 3D secure ile.

Saygılar

gerekmez.

ben bütün biletleri bu şekilde alıyorum.
  • sansli pipi  (05.11.16 22:14:23)
şimdiye kadar hiç soran olmadı bana. havalimanında çalışan bir arkadaş kontuarda işlem yaparken sistem sorabiliyor bazen demişti ama hiç denk gelmedim.

  • nrmnm  (05.11.16 22:16:38)
3d secure ile yaptıysanız bulunmanıza gerek yok diye biliyorum. atlas'tan bilet alacağım zaman o uyarıya 50 kez rastlamıştım, görmememin imkanı yoktu ama aynı uyarıda "3d secure ile aldıysanız gerek yok" da yazıyordu. 3d varsa sıkıntı yok bence.

  • der meister  (05.11.16 22:18:49)
normalde gerekmiyor.

ama bazen istiyolar. mesela thy/anadolujet ise online check in yapıyosun ya. mobil biniş kartı vermiyor ya da yazıcıdan bilet bastıramıyorsun. bu durumda kartı ve tam hatırlamamakla birlikte kart sahibini havaalanında check in yapılmış bileti bastırırken istiyolar. şu ana kadar 50 kere bilet aldıysam 3 kere filan geldi başımıza.
  • elorelia  (05.11.16 22:23:27)
Ben de arkadaşımın kartı ile bilet almıştım, sorun çıkmadı. Sadece kartın üzerindeki rakamlardan birkaçını sordular ben de görevlinin yanında arkadaşı aradım sordum. Sıkıntı yapmadılar

  • mezarkabul  (05.11.16 22:27:37)
Bu işi yapan anadolujet biliyorum. 15 kere uçtum hiç birinde istemediler hatta ben uzatsam beni döverlerdi herhalde. O izlenimi edindim.

  • iddaaci  (05.11.16 23:13:26)
Online alınca istemiyorlar. Ama çağrı merkezinden alırsanız istiyorlar. Yabancı bir arkadaş için daha bir hafta önce sordum pegasusa.

  • Phoebe  (05.11.16 23:52:37)