Çok basit bir soru.

İyi akşamlar,

Bir proje kapsamında bir laptop gönderdiler bana. Ama laptopı açtıktan sonra ekte sunduğum resimdeki uyarıyı alıyorum. Kakalamışlar mı bana bu laptopı yoksa ben mi bilgisayar özürlüyüm?

Özürlü isem yardımlarınıza ihtiyacım var ne yapmam gerektiği konusunda, teşekkürler.

LInux yuklu makinede, ilk acilista bugunun tarihini girmenizi istiyor.

  • crown  (04.11.16 23:25:48)
Current date is Fri 11-04-2016

Enter new date:

Bugünün tarihini gireceksiniz. Yalnız mm-dd-yy dediği month-day-year şeklinde olmalı.

Yani yine 11-04-2016 yazmanız gerekiyor.
  • dissendium  (04.11.16 23:27:28 ~ 23:42:24)
tarihi giriyorum, sonra saati soruyor onu da giriyorum. en son

C:\> <------- diye bişey çıkıyor. sonrası yok bende.
  • dal  (04.11.16 23:33:14)
Bence o kısımların da görüntüsünü atmalısın.

  • dissendium  (04.11.16 23:39:31)
tarih ve saati girdikten sonraki İkinci resmi de ekledim.

  • dal  (04.11.16 23:43:14)
evet dos ortamı gibi aynen.

  • dal  (04.11.16 23:43:33)
Kurulum için C'yi gösteriyor sanırsam. Ben olsam enter falan yazardım, ya da klavyeden enter'a falan basardım. Saçma ama böyle anlarda next next benzeri işlemler yapılıyor genelde.

  • dissendium  (04.11.16 23:48:40)
freedos bu. yani işletim sistemsiz. işletim sistemi kurman lazım. İşin uzmanı değilim tabi.

  • adam doven adam  (04.11.16 23:52:53)
çalışmadı bilgisayar, ilk günden kırmayıp ne yapayım şimdi.

  • dal  (05.11.16 00:00:41)
Kardes sana windows lisanssiz bilgisayar vermisler. Bunlara ekstra lisans parasi odemiyorsun daha ucuz oluyor. Yani su an icinde gordugun FreeDOS harici isletim sistemi yok (windows yok). Ya kurucan bir yerden ya da kurdurucan bilmiyorsan.

  • robokot  (05.11.16 00:08:23)
arkadaslarin dedigi gibi icinde isletim sistemi yok.
usb'ye windows yada linux bootable imajini yazdiracaksin.
sonra acilista eger usb'yi otomatik tanirsa setup ekrani gelir. eger gelmezse f2 sanirim lenovolarda, F2 tusuna basin cekin basin cekin surekli bilgisayari ilk acisinizda. orada boot sekmesinden usb'yi secin. sonra setup ekrani gelecektir. istedigniz gibi kurarsiniz.
  • jedilance  (05.11.16 00:27:57)