Sofar, songs from a room oluşumu

Merhaba,

bu oluşumdan yeni haberim oldu. aslında daha önce şu videoyu görmüştüm de o zaman dikkat etmemişim.
www.youtube.com

birkaç ayda 250 bin izlenmeye ulaşmış, dikkatimi çekti. biraz baktım da güzel bir olaymış, evde küçük konserler, yeni müzisyenleri keşfetmek için.
derken Kalben'i gördüm. 2014'te sahne almış. Ondan sonra mı meşhur oldu acaba Kalben? şu videosu 4 milyon izlenmiş
www.youtube.com

bir de daha pek meşhur olmamış müzisyenleri konuk ediyor gibi görünen bu oluşumda konser vermek için neler yapılıyor bilen var mı? başvuru alıyorlar onlar mı seçiyor kimin sahne alacağını? sözlük ve facebook sayfasında okuduğum kadarıyla konuklar başvuruyormuş, onlara davetiye gönderiyorlarmış da müzisyenler?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

Teşekkürler

Sofar (Sounds From A Room), ünlü olmayan ama yetenekli yerli müzisyenlerle tüketim kültürü üzerine kurulu konserlerden kaçacak yer arayan müzikseverleri bir araya getiren oldukça mütevazi bir etkinlik. 2009'da Londra ve Chicago'da başlamış, ayağımıza kadar gelmiş.

Konsept, sürprizler üzerine kurulu. Konserde kimin çalacağını ya da kimin evine misafir olacağınızı kesinlikle bilmiyorsunuz. Yalnızca bir tarih açıklanıyor ve mail üzerinden yer ayırtıyorsunuz. Konserler ücretsiz, dolayısıyla hızlı davranan yeri klapıyor.

böyle tanımlanmış, ben keşfedeli uzun zaman oldu ve normal müzisyenleri dinlemeyi bıraktım denebilir. deniz tekin de buradan patladı mesela kalbenin yanı sıra. çıkıyorsun, beğenilirsen yürüyüp gidiyorsun işte, ama keşke yürümeseler tabi orası ayrı. buradan başka sardıklarımı buraya bırakayım katkım olsun, adamlar güzel şey yapmış..

www.youtube.com
  • jonestown  (04.11.16 21:17:08)