Tüketici Hakem Heyeti / Yurtdışı Yerleşik

Tüketici hakem heyeti başvurum 7 ay sonra karara bağlandi ve karar olumlu cikti. Fakat bu surecte yurtdisina tasindim ve yakin zamanda gelme planim yok. Bu durumda aşagidaki seceneklerle ilgili bilgisi olanlardan bilgi rica ediyorum.
1- Eylul 2016'da cikan karar ne kadar sure gecerliligini korur.
2- Genel konularla ilgili vekalet verdigim bir avukat arkadasim var fakat THH'deki gorevli ilk basvuruda avukati sisteme kaydettirmedigim icin onun bir islem yapamayacagini iletti. Bu konuda bilgisi olan var mıdır.
3- Avukat olmayan bir tanidigima islak imzali talimat yazip gondersem, benim yerime islem yapabilir mi ?
3- İlgili firmayi Turkiye hattimdan arayip banka hesap numarami verip direkt parayi talep etsem ( 300 TL )yatırabilirler diye bir tavsiye okudum. Bu konuda tecrubesi olan var midir ?

1- bir zamanaşımı süresi yok.
2- avukatınız genel vekalet ile çıkan kararı takibe koyabilir. tshh'dekilerin laflarına bakmayın.
3- hayır avukat olmayan biri yapamaz ve gerek de yok.
4- bir deneyin.
  • dahili meddah  (04.11.16 15:57:47)