[]

Vekalet - devir

Üzerime olan bir dükkanı genel vekalet verdiğim kişi( banka hesaplarımı kullanabiliyor, kendi adına gidip benim hesaptan para çekebiliyor) benden imza almadan veya izin almadan kendi üzerine alabiliyor mu?
 
gayrimenkul devri özel bir işlemdir ve açıkca buna dair vekil etmiş olmanız lazım. satış vekaletlerinde 2 tane vesikalık olur ayrıca. vekalette bunlar yoksa hiçbir şey yapamaz.


  • 507  (02.11.16 15:26:02) 
evet alabilir. teyzemin genel vekaleti annemde var bütün arsalarını fln satabiliyor her türlü işlemi yapabiliyor.


  • sta  (02.11.16 15:53:38) 
genel vekalet diye resmi bir belge yok. içine bir yığın yetki doldurulmuş belgeye halk arasında "genel vekalet" deniyor ama matbu bir şey değil sonuçta. siz o uzun vekalete açıkca "taşınmaz satışı" diye madde eklerseniz, adına genel deseniz veya demeseniz bile işlem yapabilir. ama bu satış yetkisi varsa, noter mutlaka vesikalık yapıştırır. bunlar varsa, devredebilir. yoksa, devredemez.


  • 507  (02.11.16 16:09:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.