[]

Sintigrafi nedir, necidir bilen yok galiba?

Doktorumun talebi üzerine kalp sintigrafisi çekildi. İşlemin tamamlanması sonrasında bana söylenen şu oldu:"1 günlük bir süre ile küçük çocuklar ve hamile bayanlara yakın durma." Şimdi netten bakınca bu sürenin 3-4 gün ve dikkat edilmesi gereken hususların da daha çok olduğunu görüyorum. Testi yaptırdığım Eğt.Arş.Hastanesi hastalara eksik bilgilendirme mi yapıyor acaba? Ve de gerçekte tam olarak nasıl davranmam gerekiyor?
 
Bu tür görüntüleme yöntemlerinde vücuda belirli maddeler veriliyor, bunda da radyoaktif madde veriliyor vücuda bir miktar, o yüzden çekim yapıldıktan sonra 1 gün boyunca çocuklara ve hamilelere yaklaşılması istenmiyor. Bize de böyle söylendi aynen bir Tıp fakültesinde. Çok çok endişe edilecek bir durum yok. Gene de içiniz rahat etmezse bir radyoloğa danışabilirsiniz.


  • cymbelina  (04.11.16 01:53:19) 
doktoruna sintigrafi yaptırırken güveniyosun da niye verdiği bilgiye güvenmiyosun. o doktor oraya gelene kadar en az 10 sene falan okumuş, günde zilyon tane bu tarz işlemleri yapan bi kişi, internette okuduğun anonim bi bilgiden daha az güvenmene sebep olan ne? internette bu konularda çok bilgi kirliliği oluyor ayrıca bu tarz kaynaklar genelde paranoyak hastalık hastası kişilerce yazılıyor yani doktorun dediğine güven


  • nundu  (04.11.16 02:28:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.