ayakkabı bakımı nem?

her aldıgım ayakkabı bir şekilde 1 sene dolmadan hışırı çıkıyor en kalitelisi bile. betadan ayakkabı aldım 2 gün oldu akşam içini bir kontrol ettim ıslak şekilde nemli tabanlıgın derisi yavaş yavaş kendini bırakmaya başlamış. nem olayından nasıl kurtulcam resmen ıslak ayakkabı tabanlıgın rengi degişmiş resmen.
akşamları silika jel tabletimi koysam ayakkabıya. ayakkabı bakımı nasıl yapıyorsunuz?

ayakkabıdan öte ayakta sorun var gibi. hiçbir ayakkabımda öyle bir sorunla karşılaşmadım zira ben. silikon tabanlık kullanıp akşamları da çıkarmak işe yarayabilir. ha bir de aşırı ayak terlemesi için doktora gitmek tabii.

  • devilred  (01.11.16 21:45:27 ~ 21:50:39)
Ayakkabıda bir numaralı kuralım şudur 1 gün giyiyorsan 2 gün dinlendireceksin.Bu şekilde kullanarak 3-4 yıl önce aldığım ayakkabılar bile hala güzel duruyor.

  • turkuaz  (01.11.16 23:12:08)
böyle bir sorun hiç yaşamadım ama genel olarak nemle ilgili problemlerde pirinç etkili bir yöntem. eve geldiğinde içine biraz koyup giymeden önce dökebilirsin. zahmetli ve pis olur diye düşünüyorsan bir örnek vereyim; barmenlik yaptığım dönemlerde uzun saatler ayakkabı ayağımda olduğu için kokuya önlem olarak 4-5 günde bir ayakkabının içine karbonat döküp 1 gece bekletiyordum.

  • turuncu beyin  (01.11.16 23:44:41)
Alınca 2 çift alıp günaşırı değiştirerek giyilecek. Ayakkabı direkt güneş görmeyen ama açık bir ortamda dinlenecek. Alınırken iç kaplama malzemesi, tabanı, nefes alabilir özellikli olajak.

  • herp  (02.11.16 02:01:18 ~ 03:58:33)