Mac mini ekran problemi

Merhaba. Mac mini 2012 late bilgisayarıma uzun süredir bağlı olan bir dvi bir de vga ekran var. dvi olan adaptörle hdmi portuna, vga ise yine adaptörle thunderbolt'a bağlı. ben bu iki ekranla da şimdiye kadar sıkıntı yaşamamışken bir süre önce vga olan ekranı çıkarıp deneme amaçlı windows olan bir makineye takmıştım. hatta bunu da birkaç defa yapmış olmama rağmen dördüncüden sonra falan bu ekranın çözünürlüğü 1280x1024'ten yukarı çıkmamaya başladı. forumlarda benzer problemler yaşayan kişilere verilen "vga full hd desteklemiyor zaten" gibi saçma sapan yorumlarla karşılaştım. ben bu ekranları hep 1920x1080'de kullanıyordum. vga ekran yerine tv bağlayınca yine 1080p çalışabiliyor. vga ekranı da başka pc'ye bağlayınca 1080p çalışabiliyor. yanlış nerde, aklım sende, suçum neydi sormadım...

lütfen yardım edin, gözüm yandı...

Ekranı bağladıktan sonra Görüntü Ayarları'na girip çözünürlük ayarında Scaled'e ALT tuşuna basılı olarak tıkla. Desteklenen tüm çözünürlükleri gösterir, oradan seçersin.

  • polifonik osuruk  (02.11.16 15:41:20)
alt'a basınca listede değişiklik olmuyor, sadece 'pencereleri topla' butonu 'ekranları algıla' olarak değişiyor.

  • massayidonatello  (02.11.16 16:16:18)
Tam olarak şuydu söylediğim, osxdaily.com

  • polifonik osuruk  (07.11.16 15:07:26)