Avustralya'da IELTS'e girmek

Yakinda turist vizesi ile Avustralya'ya gidecegim. Bir kac ay sonra calisma vizesi alabilmem icin her bolumden 7+ aldigim bir ielts skorumun olmasi lazim. Writing'ten 6.5 aldigim icin son girdigim IELTS skorum karsilamiyor bu durumu.

Ana dili ingilizce olan bir ulke oldugu icin ozellikle Writing ve Speaking gibi belli bir cevap anahtarinin olmadigi bolumlerin daha zor olabilecegini dusunuyorum. TR'de bile Writing'ten 7'yi gecemezken orada gecebilecegimi dusunmuyorum acikcasi.

Dogru mu dusunuyorum? IELTS'e UK-Avustralya vs gibi ulkelerde giren oldu mu aranizda?

Olmadı ama ne alaka? Zaten Writing'de Speaking'de yabancı hocalar, genelde de İngilizler tarafından yapılıyor. Değişen bir şey olmaz kısacası.

  • skulldragon  (01.11.16 20:12:39)
Bende Speaking'e hep Turk'ler girdi. Hatta bi tanesi tam Yozgat'li gibi konusuyordu, hic begenmemistim aksanini :)

Ingilizce konusulan ulkedeki giren kitlenin kalitesi daha yuksek olacaktir, o yuzden benim seviyem kotu gozukebilir gibi dusunuyorum
  • elon  (01.11.16 23:17:44)
evet, avustralya'da ielts'e girdim.

soylediginiz seyi (au'da sinavin daha zor geldigini) ifade eden insanlar oldu. ama tersini soyleyenler de vardi. sanirim biraz goreceli.
yine de sinava hazirlik icin burada epey imkaniniz olacaktir. pratik yapma sansina filan da sahipsiniz. daha guzeli, bazi kurslarin kucuk ielts programlari vardir, grupca toplanip sinav pratigi yapar, puan arttirici tip'ler uzerinden feedback alirsiniz, benim cevremden musahitligime gore dogrudan etkili oldu, biraz puanlari arttirdi sinavda.

bir de, yogunluk nedeniyle istediginiz zaman sinav yeri bulmak kolay degil, ileriki aylara sinav tarihi (yahut civar sehirlerde daha yakin tarih) ayirtmak zorunda kalabiliyorsunuz.
aklinizda bulunsun.
  • viva paulista  (02.11.16 09:10:57)
son 6 ayda iki defa ielts icin randevu aldim, yer sorunu yok, rahatlikla istedigin tarihte girersin sinava.

  • baldur2  (18.11.16 14:42:22)