Yurtdisi cikis harc pulu tekrar kullanilabilir mi?

Elimde bir tane yurtdisi cikis harc pulu var. uzerinde damga yok. Bunu yine kullanabilir miyim? Seri nodan takibi yapiliyor mu?

yok yahu ne seri numarasi ne takibi. uzerinde damga yoksa kullanabilirsin.

  • matematik koyu  (30.10.16 18:43:56)
Damga yoksa kullanılabilir

  • psikologum ben  (30.10.16 18:44:52)
bazen damga cok silik de olsa olabiliyor. daha once kullanildiysa tabi ki. ucunda kenarinda kesin yoksa kullanirsin ama genelde basiyorlar damgayi iyice.

  • in vino veritas  (30.10.16 19:08:12)
bence kullanilabilir ama biz ciplak gozle goremesekte polisin masainda bi isik falan var midir?

  • jedilance  (30.10.16 19:30:45)
isikla alakasi yok. bastiklari normal murekkepli damga. bazen pulun cok cok ucuna basiyorlar ama ne olursa olsun pulun uzerinde damganin noktasi bile olsa kullanamazsin. hic gorunmuyor dersen sansini dene yaninda yenisi de olsun. adam bu kullanilmis derse yenisi burda karistirmisim dersin. fark edilmezse bi sonrakine de yenisini kullanirsin. dunyanin en anlamsiz seyi de herhalde o pul ya neyse.

  • in vino veritas  (31.10.16 00:32:16 ~ 00:33:42)