San Francisco - Startup icin Software Engineer maasi

Yakinda San Francisco'da yeni kurulan bir startup ile maas konusmali bir is gorusmesine girecegim.

3 yillik developer'larin average maasi ne kadar? Bir de o bolgede kiralarin ucuk oldugunu biliyorum, normal bir hayat kalitesine sahip olmak icin en az ne kadar maas istemeliyim?

ekleme : lisans mezunuyum, tr'de yasiyorum. Bir de glassdoor'a goz gezdirdim, ama orda $70K'dan basliyor $200K'ya kadar yolu var.

Amerikada yasiyorsan bunu bilmen lazim.

Doktora master cvnde ne var bilemiyorum ama en az 100k dollares olur diye tahmin ediyorum. Dr varsa 200kye kadar rahat cikar.
  • ubi dubium ibi libertas  (30.10.16 18:08:44)
boyle bir sey var : www.rentjungle.com

eger dogruysa cok yuksekmis yuh. dogru olup olmadigini iyi arastirin, remax'in usa sitesinden bakabilirsiniz.
ideal maas en azindan kiraX4 {aylik} olmalidir bence, elbette deneyiminize gore bunun daha azini/fazlasini hakediyor olabilirsiniz tabii.
  • kassiopeia  (30.10.16 18:11:13 ~ 18:11:46)
Greencard var mi? Ev kiralamak zor, oda belkiya ada studio..ortalama abd maasini al, ona yillik 30-35 kira farki, 10bin en az california farki koy. 100bin dollares en az...california it gibi pahali bir yer. Bir ofle yemegine 30-40$ bayildigini, otopark ucreti olarak 20$ odedigini dusun. Abd masterli arkadas, okul sonrasi 120k ile baslamisti orada. Dr si olanlar 200-220k aldiklarini biliyorum, abd geneli 120k falan.

  • ubi dubium ibi libertas  (30.10.16 18:33:40)
Junior developer 70ten baslar. 200 senyorsen bile zor. San Fransisco epey pahali. Fakat 70 asgari asatir diye tahmin ediyorum.

  • osssy  (30.10.16 18:41:13)
osssy +1

abd doktoralı bir arkadaşım apple san francisco'da 120k ile başladı. benim bildiğim phd maaşları bile o civarda.

tecruben olduğu için belki 80-90 ile filan başlarsın ama 200 çok zor.
  • cedex  (30.10.16 18:52:44)
Para biriktireyim, cilgin hayat yasayayim gibi bir derdim yok ama brut $70K ayda net $3.5K tekabul ediyor.

Hadi ev yerine oda kiralasam diyecegim ama airbnb'den bakiyorum da $3K'dan ucuz oda yok suburb'de bile.

Nasil cikacagim bu isin icinden fikri olan var mi :D Moralim bozuldu
  • elon  (30.10.16 19:36:07)
o zaman biraz fazla isteyeceksin. kiradan dolayi su kadar istiyorum dersin. 10-20k fazla iste, emin ol diger adaylar da istiyorlardir.

  • ubi dubium ibi libertas  (30.10.16 19:47:20)
barinma icin bi destekleri vs var mi onu sorabilirsin once. xxx $ dusundum evden oturu ama tartismayada acigim sizle falan dersin.

  • jedilance  (30.10.16 19:54:16)
craigslist'e bakın

  • kassiopeia  (30.10.16 19:54:18)
vergi oranlarina iyice baktiniz degil mi? yuzde 40a yakin civari vergi+sosyal odemelere gidiyor diye biliyorum

developer rolune gore maas skalasinin degistigini okumustum, hackernews'de salary diye ararsaniz daha iyi fikir alabilirsiniz saniyorum.
  • samicin  (30.10.16 23:48:12)