çivi çakamıyorum

yani duvara belli bir seviyeden sonrası girmiyor. ve üstelik girebildiği kadarıyla da yeterli değil, elimle çekip çıkarabiliyorum kolaylıkla.

odanın diğer duvarında çok güzel çakabilmiştim ama bu kısım olmuyor. ne yapmalıyım?
kolona falan mı denk geldim? başka bi çeşit çivi mi kullanmalıyım?

beton çivisi kullanmana rağmen çakamıyorsan zorlama. bir matkapla önce del sonra dübel ve vida kullan

  • sos fistik olsun mu  (30.10.16 13:41:59)
@sos fistik olsun mu, çok teşekkürler.

keşke duvarı mahvetmeden önce açsaymışım duyuruyu, epey zorladım alttan üstten... :(
  • lucky strike  (30.10.16 13:51:23)
@kanmucuk, evet 2 karış ötede tıklatınca ses değişiyor. çivi denediğim yerde daha tok bi ses var, 2 karış ötede daha yankılı bi ses. biraz daha duvar sonunda ise bomboş bi ses geliyo. yani böyle boru moru bişey geçiyo olsa gerek

  • lucky strike  (30.10.16 13:57:25)
perde betona çivi çakınca depremde üstüne yıkılmaz abartmayın. donatıya denk gelme ihtimalin yüksek. matkap kullansan da delmen zor donatıyı. zorlanmak istemiyorsan kolona kirişe çivi çakma duvara çak.

  • argent dawn  (30.10.16 15:17:32)
kirişe ya safi beton duvara denk gelmişsin. oraya çivi girmez. hatta oraya sıradan matkap da delemez. darbeli kuvvetli matkaplar deler. duvara çok hasar verdiyseniz orayı alçı ile sıvayıp üstüne duvarla aynı renkte bir boyayı sürüverin.

  • gotic  (30.10.16 17:48:34)