Amerikada dil egitimi ve calisma

netten biraz arastirdim da en kolay gitme yolu egitim ile oluyor bu ulkeye. Benim istedigim bir an once abd ye kapak atmak diyelim ki oradan bir dil kursu buldum onlarda soyle bir program var midir mesela ben 5 ya da 6 ay dil egitimi alacagim ondan sonra bana geri kalan 6 ay calisma imkani versinler ya da hem okuyup hem calisma ama work and travel olmasin cunku ben lise mezunuyum :) bu tarz programlar varmdir dil okullarinin?

Var. Şöyle yapabilirsin. Yarım gün dil okulunda oluyorsun kalan zamanda part time iş bulabiliyorsun. Yasal olarak mümkünü bu. Okula devam zorunlu ama. Yoksa f1 vizen sıkıntıya giriyor. Yarı yoğun programlarını araştır.

  • bir ileti paylastim  (30.10.16 02:02:43)
Ek olarak f1 vizesiyle gittiğinde eğer okulun yarım günse part time,haftada maximum 20 saat ve üniversite sınırları içerisinde olması şartıyla çalışma şansın var.

  • bu_ne_bicim_nick  (30.10.16 07:17:23 ~ 07:28:07)
kuzenim bunu şuan yapıyor. ancak o üniversiteyi bitirip gitti. ilk etapta biraz fazla para gidiyor onu hesaba kat.
bir de çevrende güvendiğin dil kursu varsa ona git. seni yönlendirirler.

  • steve rogers  (30.10.16 08:10:25)