Evlenme kararı alan çiftin aile tanışması

Selam Ahali!

Erkek arkadaşımla evlenme kararı aldık. Düğünü yaza düşünüyoruz.

Ben onun neredeyse tüm sülalesiyle oldukça yakın oldum ve hepsini çok sevdim.

Bu akşam da erkek arkadaşımı annemle tanıştırdım. Onların da maşaallahları var.

İsteme ve söz öncesi iki ailenin tanışması gerekiyor haliyle.

Ben diyorum ki önce annelerimiz tanışsın. Sonra tüm aile tanışır. Uygun olur mu?

Ya da hepsini birden aradan çıkarıp tanıştırsak mı?

Bu komple aile tanışması için ev mi yoksa dışarıda bir yemek mi uygun olur?

Ailelerimiz tipik anadolu ailesi. Onlara kalsa evlenme olayında geç bile kaldık.

Durum oldukça heyecanlı. Hem de benim için çünkü ben evlenme fikrine çok karşı bir insandım. Ve haliyle panik oluyorum.

Fikirleriniz benim için önemli.

Teşekkür ederim.

Nişan en doğrusu sonra da çok uzatmadan evlenin :)

  • lupelius  (30.10.16 01:18:37)
Ahahah

Kimsecikler tanışmadan hemen nişan :D
  • makarnacanavari  (30.10.16 01:31:22)
Kız isteme etkinliği adı altında topluca yemeğe çıkıp tanışmak en iyi geliyor bana. Ben de nasıl olsa diye düşününce aklıma böyle uygun diye gelmişti.

Ne kadar detaylı katılım olacağı sana bağlı ama çekirdek aile daha iyi bence ilk aşamada.
  • bir ileti paylastim  (30.10.16 01:48:41)
Kız isteme olayı farklı bir şey şimdi ondan önce bir tanışma falan gerekli.

Keşke hiç isteme durumları da olmasa.
  • makarnacanavari  (30.10.16 01:59:59)
telefon ile konuşmak en iyisi.

biz isteme ile nişanı beraber yapmıştık. öncesinde sadece anneler telefon üzerinden konuşmuştu. iki tarafta da "böyle olur mu" durumu olmadı hiç
  • akatreil  (30.10.16 02:07:37)
Kız isteme olayından önce tanışma şart değil. Isterken tanışıyor işte herkes.

Mümkün olduğu kadar az bir araya gelmelerini sağlamak en iyi tercihtir. Ne kadar görüşme, o kadar risk demek.
  • babilbaligi  (30.10.16 07:02:59)
ortami sekillendiren anneler oluyor kalabalik bulusmada. sayet cins insanlar degillerse once anneler tanissin, sonra disarida toplu tanisma yemegi, sonra kiz isteme, sonra erkek tarafinin evinde yemek guzel bir yol.

  • redlinetheturk  (30.10.16 09:07:11)
biz de çift olarak ailelerle tanışmıştık. aile tanışma kısmı bir akşam bize (biz kız tarafıyız) çaya oturmaya gelmeleri şeklinde oldu. orada aşağı yukarı nişan/söz/isteme tarihi belirlendi. bir ay sonra da yine bizim evde yakın akrabaların da dahil olduğu bir nişan-söz-isteme töreni oldu. 6 ay sonra da düğün. nişan düğün arası mecburen görüşüyor ve o sürede kaynaşıyor zaten aileler.
bence de bir kerede tanışmaları ve bu tantanaları geçip, kısa sürede nihai noktaya gelmek en iyisi. mutluluklar;)

  • pinkket  (30.10.16 09:18:22)