uyap sistemi kullanımı

uyap ne derecede önem arz ediyor? veya genelde ne şekilde amaçlar için kullanıyorsunuz( bir çok kullanım alanı var içinde)? mesela geçenlerde bir seminerde harç masrafı hesaplama olayını gösterdiler, 100 bin tl'lik bir davadan 2000 küsur tl masraf hesaplayıp müvekkile gösteriyoruz vs. bu masrafın üstüne ekstra ne kadar meblağ eklersiniz müvekkile? icra dosyalarında sağlıklı işliyor mu bu sistem? vekalet nasıl gönderiyoruz? uyap sertifikasına dikkat eder mi işveren genç bir avukatı yanına alırken? ve sizin aklınıza gelen diğer hususlar...

İşin icra dairesi tarafindan konusacak olursam uyap uzerinden harclari yatirmayi, takip acmayi,vekaleti falan yatırmayi bence öğrenin sizin icin kolaylik olur, bi ton dertten kurtarır.
He tabi ekraninizi bilmiyorum, nasil yapilacagini falan.

  • baharat  (29.10.16 23:07:03 ~ 23:08:09)
Adalet bitirdim ben. UYAP 1 ve UYAP 2 diye iki tane dersim vardı. Her şey onun üzerinden yapılıyor. Avukatlar genellikle şifrelerini yardımcılarına veriyor, onlar hallediyor işleri. Daha çok şu kullanılır demek zor. Herkes kendine göre bir şeyleri daha çok kullanır. Suçlunun üzerindeki eşyaların sisteme kaydedilmesinden tut suçlunun ceza infaz kurumunda işlediği disiplin suçlarına kadar birçok şey yer alıyor sistemde. Dava açma ve dava takibi için daha çok kullanılıyor tabi.

  • dissendium  (29.10.16 23:07:06 ~ 23:08:06)
Gelenekçi avukatlar bazi islemleri ille adliyeden yapacagim diye tutturuyor ama hemen her işlemi uyapla yapabilirsiniz. Gorundugunden cok daha fazla işe yariyor aslinda. Dava açmak, harcini yatirip tarayip vekalet, yetki belgesi sunmak, butun dilekceleri, beyanlari gondermek, harc yatirmak vs... uyap sertifikaniz olsun mutlaka. Isverenin kendi uyap sertifikasi vardir. Sizin de olmasi tabi ki gerekir. Cunku islerin bir kisminin takibini siz yapacaksiniz ve hem sizin hem de ofisin genel işleyişi icin cok gerekli.

  • aquarium  (29.10.16 23:34:34)