kediciler bir sorum var

ablamın kedisi ısırmayı ve tırnaklamayı sevmek sanıyor sanırım. bu hayvan 14 aylık. ne zaman bırakacak bu işi? normal sevemiyoruz.

bırakmaz artık. benimkiler bırakmadı en azından. onu da öyle kabul edip seveceksiniz.

  • sta  (29.10.16 00:51:39)
kedi daha ufakken ablan oyun olarak ona sert davrandıysa, o da oyunu öyle öğreniyor. Biz 3 yaşındaki bir kediyi bile sakinleştirebildik, ama sakinleştirmek 2 yıl sürdü. sert hareket yaptığında aynı sertlikle cevap vermeyecekler, sakin davranacaklar, ve en az 1 yıl buna devam edecekler. sevgi olarak da kucağa alıp sıkıca sarılma falan yapmayacaklar, kedinin hakeretini kısıtlamadan sadece okşayacaklar. kediyi kucağa alınca fiziksel şiddet olarak görüyor onlar. "sert davranmıyoruz" diyip de kedinin hareketini kısıtlamasınlar.

  • harzem  (29.10.16 04:08:26)
Kesin babamın köpek sever gibi sevmesi yüzünden o zaman. :/

  • bir ileti paylastim  (29.10.16 11:17:35)
azalır belki ama bırakmaz

  • perloneth  (29.10.16 12:03:58)