bir garip iş teklifi

selam galyalılar,

şimdi bir iş teklifi aldım, 500 öğrencili özel fizyoterapi rehabilitasyon merkezinde hem ön muhasebe hem resmi kurum işleri(vergi dairesi, meb, banka vs.) hem de öğrenci ve servis şoförlerinin shiftini ayarlayacağım aynı zamanda da borcu olan öğrencilerin tahsilatlarını takip edeceğim ve tahsilat performansıma göre yükselecek bi maaş skalası teklif edildi. yalnız şöyle ki,

- yaşadığım yer dışında olduğundan 1+1 kiralar ortalama 750 lira
- haftanın 6 günü 8-18 mesai saatleri(fakat 18 çıkış net değil)
- ilk 4 ay deneme süresi olarak belirtildi. bu dönemde kurumun kendi misafirhanesi olan yerde kalmam şartıyla maaş olarak 1750 tl teklif edildi.

+yemek + sgk

ben de ilk 4 ay için 2000 sonraki süreçte devam edecek olursak da taban maaş olarak 2500 lira istedim ve iş yeri etrafındaki kiraların linkini attım kurs sahibi doktora zira kendisi kiralar 500-600 tl diyordu fakat kazın ayağı öyle değil.

sonuç olarak tabi şartlarım onlara uymadı. acaba ben mi çok para istedim diye düşündüm? 2500 tl maaş verilmiş olsa 750 tl kira düşersek 1750 lira kalır. kışın da yakacak su, elektrik, internet hadi aidat da diyelim bana 1200 lira falan kalacaktı.haftada 6 gün çalışıp 1200 lira net elime geçmesi pek de cazip gelmedi ama yine de acaba lan ben mi çok para istedim diye düşündüm :(

lokasyon:trakya

1750 lira
700 kira + 50 ile 300 lira arası yakıt + 30 aidat + 100 elektrik su + 60 internet + 50 cep telefonu = 940+ (dönemine göre 50 veya 300 lira yakıt masrafı) = 1000 veya 1240 lira.

geriye 500 lira harçlık kalıyo.
ben evden çıkalı çok uzun olduğu için fazla veya az yazmış olabilirim.
az teklif etmişler bence.
  • wishmaythşngs  (27.10.16 20:52:22)
yanlış anlamadıysam sonraki 4 ay da 1750.
haftada 6 gün çalışmalı, çıkış saatleri belli olmayan bu yoğunlukta bir iş için az bence.
tahsilat performansına göre yükselecek ama ne kadar? bunun şartları ne?
  • senolll  (27.10.16 20:58:33)
Az teklif etmisler.bu arada Ismi ne merkezin acaba.

  • eclipsed moon  (27.10.16 20:59:35)
@senolll

ilk 4 ay 1750 lira sonraki süreçte devam edersem 2200 lira maaş teklif edildi taban olarak. biz çok yoğunuz o yüzden veliler ödeme yaptı mı günü geçti mi takip edemiyoruz bunun takibini sağlayacaksın, tüm velileri tanıyacaksın isim isim yabancılık çekmesinler senden dediler. ben de ilk 4 ay için 2000 lira sonraki süreç için de 2500 lira istedim taban maaş.

sanırım performansa göre maaş artırımı biraz kafalarına göre çünkü belli bi şey söylenmedi. sen iyi performans gösterirsin maaşın 3000 lira olur dedi mesela.

@eclipsed moon

reklama girmesin :)
  • pomaks  (27.10.16 21:07:27 ~ 21:07:59)
Vasıfsız pozisyonsa gayet normal. Yani herhangi bi konuda uzmanlık, hatırı sayılır tecrübe aranmıyorsa, ki belli ki öyle, gayet normal. Başlangıç pozisyonu bu yani, az diyen arkadaşlar piyasadan habersiz heralde. Tabii onun üç katını veren şirketler var başlangıç pozisyonuna ama bu işe bu para denmiş.
Bana normal geldi

  • naberabi  (27.10.16 21:09:26)
Sana ne kadar iyi bir hayat vaat ediyoru tartışmadım bu arada. Cebine ne kadar kalır vs.
O açıdan tabii ki az. Hatta çok az

Ama iş için normal yani.
Mobilde editleyemedim
  • naberabi  (27.10.16 21:12:15)
@naberabi

vasıfsız değilim ya maliye+adalet myo mezunuyum :) hatta 4 senelik geçmişim var kurumsal firmalarda referanslarım falan mevcut. hatta hatta iş teklifini de farklı bi firmadan bi arkadaşının kariyer.net şifresinden aratması sonucu direkt mailime attılar. zaten orada bi şaşırdım. :)

doktorun söylediği hem genç olsun hem muhasebe bilsin az biraz hem de askerliğini yapmış olsun hem de trakya kökenli biri olsun demiş filtrelemişler kariyer.net'te öyle ulaşmışlar. ilginç geldi bana.
  • pomaks  (27.10.16 21:13:19)
Bence az bir maaş teklif edilen. Sömürülmeye müsait olanı 1500 e işe alacak görürsün bak.

  • medre  (27.10.16 21:50:04)
Maaş yapılacak işe göre düşük. O paraya yeni mezun bulurlar ancak.

O maaşın nasıl ve ne zaman yükseleceği belli değilse yükselmez. Demedi deme.
  • babilbaligi  (27.10.16 22:32:09)
4 ay deneme suresi. he.

dert etmeyin.
  • e haliyle  (27.10.16 22:34:42)
doktor serefsizin tekiymis. maas o yapacaginiz islere gore az,

  • oscar  (28.10.16 00:34:28)